ES dalībvalstu viedokļi dalās jautājumā par to, kā labāk regulēt migrāciju, bet visas valstis ir vienisprātis, ka nepieciešams labāk aizsargāt bloka ārējās robežas no nelegālajiem imigrantiem.
Priekšlikums paredz līdz 2020.gadam palielināt Frontex darbinieku skaitu līdz 10 000 un palielināt aģentūras pilnvaras, lai tā varētu deportēt cilvēkus, kas iekļaujas ekonomisko migrantu kategorijā.
Pašreiz Frontex ir nodarbināti aptuveni 1300 cilvēki.
Lai gan migrantu pieplūdums Eiropā kopš 2015.gada ir ievērojami samazinājies, nelegālā imigrācija joprojām ir akūta problēma.
EK ir ierosinājusi nākamajā ES septiņu gadu budžetā 2,2 miljardus eiro paredzēt jaunu lidmašīnu, kuģu un spēkratu iegādei un uzturēšanai, lai veiktu patruļas galvenajos maršrutos, pa kuriem nelegālie imigranti ieplūst no Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem.
Starptautiskās tiesības pieļauj tā dēvēto ekonomisko migrantu deportēšanu, bet liedz deportēt cilvēkus, kuriem ir pamatotas tiesības lūgt patvērumu.
ES amatpersonas uzskata lielāko daļu migrantu no Āfrikas par ekonomiskajiem migrantiem, kas pamet savu valsti darba un labākas dzīves meklējumos.
papildināta visa ziņa
Kase
Apčidrinskis
solon