Līdz šodienai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir saņēmusi 118 no 119 pašvaldību apstiprinātajiem saistošajiem noteikumiem par budžetu 2020. gadam.
Informāciju par šā gada budžetu nav sniegusi tikai Rīgas dome, norādīts VARAM izplatītajā paziņojumā.
"Lai arī likums neparedz tiešas sankcijas budžeta neapstiprināšanas gadījumā, pašvaldības deputātiem jābūt politiski atbildīgiem un jāpanāk pašvaldības budžeta pieņemšana pēc iespējas ātrāk," piebilst Pūce.
Gadskārtējais pašvaldības budžets jāizstrādā un jāiesniedz apstiprināšanai pašvaldības domē ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc gadskārtējā valsts budžeta likuma izsludināšanas. Valsts budžets 2020. gadam tika izsludināts 2019. gada 28. novembrī, līdz ar to 2020. gada 28. janvāris bija pēdējā diena, kad domes priekšsēdētājam domē jāiesniedz budžeta projekts, norāda VARAM.
Budžetu pašvaldība izstrādā un izpilda patstāvīgi, taču saistošos noteikumus par pašvaldības budžeta apstiprināšanu un budžeta grozījumiem pašvaldība triju dienu laikā rakstveidā vai elektroniskā veidā nosūta VARAM zināšanai. Lai pašvaldību saistošie noteikumi par budžetu tiktu sagatavoti, ievērojot normatīvo aktu prasības, VARAM tos pārbauda. Saistošie noteikumi par pašvaldības budžeta apstiprināšanu un budžeta grozījumiem stājas spēkā nākamajā dienā pēc to parakstīšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās laiks, tiem jābūt brīvi pieejamiem pašvaldības domes ēkā un pagasta vai pilsētas pārvaldēs, un tie publicējami pašvaldības mājaslapā internetā. Ministrija sazinājās ar tām pašvaldībām, kuru mājaslapā informācija par budžetu vēl nebija atrodama un atgādināja par nepieciešamību to nekavējoties publiskot, informē VARAM.
XX
???
Scorseze