Taujāts, vai iepriekšējās dienesta vadītājas Ilzes Cīrules darba rezultātā uzlabotā iestādes reputācija ir atvieglojusi piemērota kandidāta atrašanu, Citskovskis atbildēja apstiprinoši, jo iespējas strādāt šajā amatā nu saskata arī cilvēki no privātā sektora, tomēr piebilda, ka aizvien ir četri galvenie bremzējošie faktori.
"Aizvien atlīdzība, kas ir četri tūkstoši eiro, nav pietiekama, lai spētu piesaistīt augstas raudzes speciālistus," uzskata Valsts kancelejas vadītājs. Viņaprāt, motivējošs atalgojums būtu vismaz divtik lielāks, proti, astoņi tūkstoši eiro mēnesī.
Tāpat Citskovskis norāda, ka kandidātiem būtiska informācijas drošība konkursa laikā - cilvēks nevēlas savu datu publiskošanu, ja vēl tikai piedalās konkursā un ir viens no daudziem pretendentiem. Tāpat būtisks faktors ir iespēja veidot savu komandu. "Vienam pašam ir grūti īstenot pārmaiņas, ja esat viens iestādē, kur ir četri tūkstoši nodarbināto," klāstīja Citskovskis. Tāpat kā ļoti būtisku faktoru viņš uzsvēra VID vadītāja fiziskās drošības aspektu.
Lai novērstu situāciju, kāda radās ar Māra Skujiņa, kurš saistīts ar vairākos kriminālprocesos iesaistīto uzņēmēju Māri Martinsonu, izvirzīšanu augstajam amatam, šoreiz rūpīgāk tiks vērtēta arī pretendentu reputācija un iespējamie reputācijas riski, tostarp piesaistot Drošības policiju un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju.
Šobrīd VID vadītāja izraudzīšanās process vēl tā pa īstam nav ieskrējies, jo iepirkuma kārtībā tiek meklēta personāla atlases kompānija, kas palīdzēs ar potenciālo pretendentu atrašanu. Šī fāze varētu noslēgties nākamnedēļ, bet jaunais VID vadītājs varētu būt zināms vien 10-12 nedēļu laikā pēc sludinājuma publicēšanas Latvijas Vēstnesī.
Citskovskis uzsvēra, ka šai lietai jāpieiet ļoti rūpīgi, un šis faktiski esot pašlaik valstī vissarežģītākais konkurss, ņemot vērā gan valsts pārvaldi, gan privāto sektoru. "Process nav viegls un arī nebūs viegls," rezumēja Valsts kancelejas vadītājs.
aina
a13
bb