2018. gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2017. gada otro ceturksni, apstrādes rūpniecība pieaugusi par 4%. Nozīmīgāki pieaugumi bija gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā – par 10 %, nemetālisko minerālu izstrādājumu (būvmateriālu) ražošanā – par 9%, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 8%, koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 7%, gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas) – par 6%. Savukārt samazinājums vērojams pārtikas produktu ražošanā – par 3%.
Elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā ražošanas apjoms samazinājās par 11%, no tā elektroenerģijas ražošanā un padevē – par 6% un siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā – par 33%.
Būvniecības produkcijas apjoms 2018. gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, palielinājās par 32%. Ēku būvniecības apjomi pieauguši par 48%, inženierbūvniecības apjomi – par 28%, bet par 22% vairāk veikti specializētie būvdarbi.
Mazumtirdzniecība 2018. gada otrajā ceturksnī palielinājās par 6%, tajā skaitā pārtikas preču mazumtirdzniecība pieaugusi par 5%, bet nepārtikas preču tirdzniecība pieaugusi par 7%. Vairumtirdzniecība augusi par 1%. Automobiļu un motociklu vairumtirdzniecība, mazumtirdzniecība un remonts palielinājās par 9%.
Transporta un uzglabāšanas nozares attīstību par 4% ietekmēja pieaugums pasta un kurjeru darbībās par 28%, pasažieru pārvadājumos – par 13% un kravu pārvadājumos – par 3%. Uzglabāšanas un transporta palīgdarbības palika iepriekšējā gada līmenī.
Izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumi palielinājušies par 6%, tajā skaitā izmitināšanā – par 9%, ēdināšanā – par 5%.
Informācijas un komunikācijas nozaru pakalpojumi pieauguši par 16 %, tajā skaitā datorprogrammēšana un konsultēšana – par 20% un telekomunikāciju pakalpojumi – par 7%.
Finanšu un apdrošināšanas nozarē ir audzis sniegto pakalpojumu apjoms banku sektorā un apdrošināšanā, vienlaicīgi pēc ilgstoša perioda samazinoties izmaksu īpatsvaram. Palielinājās peļņa no finanšu instrumentu tirdzniecības, komisijas naudas ieņēmumi, kā arī cenas par pakalpojumiem.
Profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu nozares palielinājušās par 7%, no tā arhitektūras un inženiertehniskie pakalpojumi, tehniskā analīze un pārbaude – par 21%, centrālo biroju darbība un konsultēšana komercdarbībā – par 12 %, savukārt samazinājums par 3% vērojams juridisko un grāmatvedības pakalpojumu jomā.
Produktu nodokļu (pievienotās vērtības nodoklis, akcīzes un muitas nodokļi) apjoms 2018. gada otrajā ceturksnī pieaudzis par 7%.