Skeletoniste Zunte PČ debijā ierindojas 28.vietā

Latvijas skeletoniste Dārta Zunte sestdien savā debijas pasaules čempionātā ierindojās, pēdējā, 28.vietā.

Par pasaules čempioni šogad tika kronēta mājiniece Tīna Hermane, kura pēc trešā brauciena līderei Marinai Gilardoni zaudēja 0,66 sekundes, bet pēc pēdējā, ceturtā piegājiena spēja izraut 0,22 sekunžu pārsvaru pār konkurenti, izcīnot zeltu. Vāciete pēdējā braucienā sasniedza jaunu trases rekordu.

Gilardoni ieguva sudrabu un par 1,21 sekundi apsteidza Austrijas sportisti Janīnu Floku.

Aiz vadošā trijnieka finišēja mājiniece Žaklīna Lelinga, piekto pozīciju ieguva Jeļena Ņikitina, bet sešinieku noslēdza vēl viena vāciete Sofija Grībela.

Pēc trim braucieniem līderes godā bija šveiciete Marina Gilardoni, kura trešajā braucienā savu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Tīnu Hermani no Vācijas, palielināja vēl par 0,03 sekundēm. Gilardoni vācieti apsteidza par 0,66 sekundēm, bet Zunte līderei zaudēja 8,71 sekundes.

Latvijas sportiste trešajā braucienā startā uzrādīja 23.ātrāko laiku, bet finišēja 27.pozīcijā. Šāds sniegums pēc trešā brauciena dzēsa viņas cerības aizvadīt pēdējo piegājienu, tāpēc sportiste savā debijas čempionātā sacensības noslēdza priekšlaicīgi, ieņemot, pēdējo, 28.vietu.

Zunte pēc pirmajiem diviem braucieniem ierindojās pēdējā, 28.vietā. Tā kā pirmais divdesmitnieks bija teju trīs sekunžu attālumā, viņas tikšana pie ceturtā brauciena bija tikai teorētiska. Skeletoniste pēc pirmajiem diviem braucieniem līderei zaudēja 6,02 sekundes.

Kopumā pasaules čempionāta startēja 28 skeletonistes.

No Latvijas sportistēm šosezon labākos rezultātu sasniedza Endija Tērauda, bet Zunte veiksmīgāk nostartēja tieši Altenbergā, kur Eiropas kausa izcīnīja divas sestās vietas.

Jau ziņots, ka sacensībām vīriešiem Martins Dukurs ieņēma ceturto vietu un pirmo reizi kopš 2019.gada palika bez medaļas, kamēr Tomass Dukurs bija septītajā pozīcijā.

Šajā nedēļas nogalē ar cīņu par pasaules čempionāta medaļām sezonai punktu liks bobsleja četrinieku ekipāžas.