Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Latvijas sieviešu kērlinga čempionātā uzvar JKK/Blumberga-Bērziņa

Latvijas sieviešu kērlinga čempionātā Rīgā svētdien par uzvarētāju kļuva Jelgavas kērlinga klubs/Blumberga-Bērziņa (JKK/Blumberga-Bēziņa), ziņo Latvijas Kērlinga asociācija (LKA).

Finālā vienība JKK/Blumberga-Bēziņa ar Santu Blumbergu-Bērziņu skipa pozīcijā ar rezultātu 8:6 uzvarēja Evelīnas Barones četrinieku.

Šogad čempionātā startēja piecas komandas, no kurām četras pēc viena apļa turnīra turpināja cīņu par čempiontitulu pusfinālā.

JKK/Barone pusfinālā pārspēja SK OB/Stabulnieces (skips – Elīza Stabulniece) komandu ar rezultātu 7:3, kamēr otrā pusfināla mačā JKK/Blumberga-Bēziņa ar 8:5 uzvarēja KKR/Barone komandu.

Finālspēles pirmajā endā Blumbergas-Bērziņas komandas precizitāte metienos rezultējās zaudētā punktā Evelīnas Barones vienībai, kurai labāk veicās otrajā endā, kurā izdevās izvirzīties vadībā ar 2:1. Arī trešajā un ceturtajā endā pārliecinošāk spēlēja Evelīnas Barones komanda, kura devās pārtraukumā esot vadībā ar 4:3.

Blumbergas-Bērziņas vienība sestajā endā tika pie viena punkta, bet septītajā tika uzreiz pie diviem, kas ļāva pārņemt vadību (6:4), taču jau astotajā neizšķirtu panāca Barone. Atlikušajos divos endos pie punktiem tika Blumberga-Bērziņa, izcīnot arī čempiontitulu.

Izcīnītais panākums ļauj Blumbergas-Bērziņas komandai pārstāvēt Latvijas izlasi 2022./2023.gada sezonā Pasaules kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās.

Savukārt mačā par trešo vietu KKR/Barone ar 9:8 uzvarēja SK OB/Stabulniece.

Abas komandas spēli par trešo vietu sāka piesardzīgi, taču pirms pārtraukuma divus punktus guva D.Barones komanda, izvirzoties vadībā ar 4:2.

Pēc pārtraukuma D.Barone guva vēl divus punktus. Neskatoties uz to, ka Stabulniece septītajā endā samazināja deficītu līdz diviem punktiem (4:6), Stabulniece astotajā endā ar pēdējo metienu atguva četru punktu pārsvaru.

Veiksmīgi nospēlēts devītais ends Stabulnieces četriniekam atnes trīs punktus (7:8), un, pateicoties lieliskam Stabulnieces pēdējam akmenim 10.endā, viņas komandai izdevās nozagt punktu, panāk neizšķirtu 8:8 un ievest spēli ekstra endā. Tajā D.Barone savu pēdējo akmeni precīzi ielika tuvāk mājas centram, nodrošinot uzvaru ar 9:8 un bronzas medaļas, spēlējot visu čempionātu trīs spēlētāju sastāvā.