Latvijas kērlingisti ar skipu Kārli Smilgu pēdējā mačā guva panākumu ar 6-3 pār Angliju, tomēr latviešiem nelabvēlīgi beidzās konkurentu cīņas, līdz ar to A apakšgrupā nācās samierināties ar ceturto vietu.
Noslēdzošajā cīņā pirmais punkts tika gūts trešajā endā, angļiem panākot vadību, savukārt pēc pieciem endiem rezultāts bija neizšķirts 2-2. Turpinājumā Latvijas izlase guva četrus punktus pēc kārtas, uz ko angļi spēja atbildēt ar vienu "akmeni" devītajā endā, spēlei noslēdzoties priekšlaicīgi.
Lai tiktu grupas trijniekā un iekļūtu ceturtdaļfinālā, Latvijai bija nepieciešams, lai Spānija noslēdzošajajā mačā zaudētu Igaunijai, taču spāņi sīvā cīņā uzvarēja ar 6-5.
Līdz ar to apakšgrupu turnīrā pa sešām uzvarām septiņās spēlēs bija Spānijai un Somijai, kamēr pa pieciem panākumiem izcīnīja Irzaēla un Latvija, taču papildus rādītājos labāki bija konkurenti, kuri savstarpējā mačā guva panākumu ar 7-4, tiekot izslēgšanas spēlēs.
Latvijas vīriešu kērlinga izlase līdz ar to dalību turnīrā ir noslēgusi.
Grupas uzvarētāji uzreiz iekļuva pusfinālā, bet nākamo divu vietu ieguvējas startēs ceturtdaļfinālā.
Latvija turnīru sāka ar 12-2 sagraujot Beļģiju, svētdien ar 9-6 uzvarēja Ungāriju, bet pirmdien ar 7-6 ekstra endā pieveica Igauniju. Savukārt otrdien vienība ar 9-4 apspēlēja Spāniju, kam sekoja divas neveiksmes. Trešdien Latvija ekstra endā piekāpās Somijai ar 6-7, bet pēc tam vakarā latvieši ar 4-7 zaudēja arī Izraēlai.
Jau vēstīts, ka pusfinālā ir tikusi Latvijas dāmu izlase ar pieredzējušo skipu Ivetu Stašu-Šaršūni, ceturtdien plkst.19 sākot cīņu par vietu finālā pret Igauniju.
Dāmu turnīrā apakšgrupā ar astoņām uzvarām deviņās spēlēs triumfēja Norvēģija, otrā ar septiņiem panākumiem bija Igaunija, Latvija ar sešām uzvarām trešo vietu, bet ceturtajā pozīcijā ar pieciem panākumiem palika.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sestdien turnīra pirmajā mačā Latvija ar 6-5 pārspēja Angliju, svētdien ar 6-5 apspēlēja Spāniju un 10-1 sagrāva Lietuvu, bet pirmdienas rītā ar 11-4 pārspēja arī Nīderlandi, kamēr vēlāk ar 6-4 apspēlēja arī Igauniju. Savukārt otrdien Latvija ar ar 6-8 piekāpās Baltkrievijai, bet pēc tam ar 11-4 pārliecinoši uzvarēja Somiju, nodrošinot vietu starp divīzijas četrām labākajām komandām. Tikmēr trešdienas pirmajā duelī latvietes ar 6-8 piekāpās Polijai.
Latvijas vīru izlasē kopā ar Smilgu startēja arī Artis Zentelis, Jānis Klīve, Didzis Pētersons un Aivars Avotiņš, bet dāmām bez Stašas-Saršūnes piedalās arī Ieva Krusta, Santa Blumberga, Evelīna Barone un Madara Bremande.
Smilga kā skips iepriekšējo reizi Eiropas čempionātā piedalījās pirms 11 gadiem, savukārt Staša-Šaršūne jau piedalījusies astoņos Eiropas čempionātos.
Eiropas čempionātā kērlingā tiek dalītas ceļazīmes uz pasaules čempionātu, pie kurām tiks astoņas labākās komandas. Dāmām pasaules čempionāts martā notiks Kanādā, bet vīri aprīlī sacentīsies ASV.
B divīzijas uzvarētāji sieviešu un vīriešu konkurencē sacentīsies ar A divīzijas astotās vietas ieguvēju par ceļazīmi uz šiem pasaules čempionātiem, cīnoties sērijā līdz divām uzvarām.
Latvijas dāmu izlasei decembrī gaidāms arī starts nākamā gada Phončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kurā arī piedalīsies Stašas-Šaršūnes vadītā komanda. Latvija kvalifikācijā varēs piedalīties, jo tā 2014.gadā piedalījās pasaules čempionātā. Kvalifikācijā Latvija par divām ceļazīmēm cīnīsies ar Ķīnu, Čehiju, Dāniju, Somiju, Vāciju, Itāliju un Norvēģiju.
Latvijas izlases Eiropas čempionāta B divīzijā startē trešo gadu pēc kārtas. Pērn Latvijas vīru izlase ar skipu Ritvaru Gulbi aizkļuva līdz B divīzijas ceturtdaļfinālam, kur zaudēja Slovākijai, ieņemot 15.vietu, savukārt dāmu izlase ar skipu Santu Blumbergu, neiekļuva pusfinālā, paliekot 16.vietā.
Vēl iepriekš 2015.gadā Latvijas izlases EČ B divīzijā palika trešajā vietā, kas liedza atgriezties spēcīgākajā A divīzijā, kur tās spēlēja 2013. un 2014.gadā.
Pirms četriem gadiem dāmas A divīzijā ieņēma septīto vietu, bet kungi palika astotie, izcīnot līdz šim augstākās vietas A divīzijā.
Sieviešu izlase 2009.gadā pirmo reizi iekļuva starp B divīzijas divām labākajām valstsvienībām, kamēr vīriešiem tas pirmoreiz izdevās gadu vēlāk. Pēc tam Latvijas komandām ilgstoši izdevās noturēties A divīzijā starp desmit labākajām Eiropas komandām vai arī atgriezties tajā nākamajā gadā, tomēr aizpērn šī sistēma tika lauzta un arī pērn izlases nespēja atgriezties A divīzijā.