Siguldā notiks Pasaules kausa sezonas noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts. Kaut šīs būs pēdējās sacensības pirms olimpiskajām spēlēm, visas komandas Latvijā ieradušās spēcīgākajos sastāvos.
"Ja iepriekšējos Eiropas čempionātos, kurus uzņēmām, viens otrs sportists nebija, šoreiz visas izlases ir optimālajos sastāvos," pauda Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga.
"Protams, domas jau ir par Phjončhanu, bet šis sportistiem būs kā starpposms pirms olimpiskajām spēlēm," izteicās Strenga.
"Sezona varbūt nesākās, kā bija plānots, jo vēlējāmies jau uzreiz cīnīties par medaļām," izteicās Dumpis. "Tam ir savi iemesli pie kā cenšamies strādāt, pilnveidojam tehniku, lai galvenajās sacensībās būtu konkurētspējīgi un jebkurš sportists var ierindoties desmitniekā. Tomēr arī Eiropas čempionātā neko netaupīsim un iesim uz visu."
Arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs atzina, ka sezonas galvenās sacensības būs pēc Siguldas.
"Novēlu sportistiem veiksmi, taču neizšaut visu pulveri, jo četrgades svarīgākais starts būs olimpiskajās spēlēs," pauda Severs.
Eiropas čempionātā Siguldā tiks atzīmēta arī Latvijas simtgade un kamaniņu sporta Latvijā piecdesmitgade, Strengam norādot, ka pasākumā izklaides iespējas būs visa vecuma cilvēkiem.
Sacensības Siguldā sāksies sestdien jau plkst.9.40, kad pirmo braucienu sāks divnieku ekipāžas. Tāpat sestdien startēs arī dāmas, bet svētdien programma būs jau no plkst.9.15, jo tajā tiks sadalīti kopā pieci medaļu komplekti - vīriešiem, trīs Sprinta kausā un arī komandu stafetē.
Eiropas čempionāts Siguldā notika arī 2014.gadā neilgi pirms Soču olimpiskajām spēlēm un 2010.gadā pirms Vankūveras Olimpiādes. Tāpat kontinenta godalgas Latvijā dalītas arī 1996.gadā.
Pērn Eiropas čempionāts norisinājās Kēnigszē trasē, kur Latvija izcīnīja bronzas medaļu komandu stafetē. Komandu stafetē Latvija pie medaļām tikusi jau iepriekšējos četros Eiropas čempionātos, turklāt tāpat 2015.gadā bronzu kontinenta meistarsacīkstēs divniekiem ieguva Andris un Juris Šici, bet 2016.gadā sudrabu dāmu sacensībās izcīnīja Elīza Cauce.
Tāpat Latvijā 2003. un 2015.gadā risinājies pasaules čempionāts.
Kā vēstīts, šajā sporta veidā Latviju Phjončhanas olimpiskajās spēlēs pārstāvēs Elīza Cauce, Ulla Zirne, Kendija Aparjode, Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods, Artūrs Dārznieks, Juris Šics, Andris Šics, Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis gada izskaņā Siguldā lauza plaukstu, kas viņam liegs piedalīties februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Pēc komandas iekšējās atlases jau iepriekš bija zināms, ka vīru vieniniekos Phjončhanā startēs Aparjods un Kivlenieks, kamēr Rozītim un Dārzniekam pēc pieciem Pasaules kausa posmiem un divām kontrolsacensībām bija teju identisks rezultāts, bet Olimpiādē Latviju varēs pārstāvēt vien trīs vīru vieninieki.
Latvijas kamaniņu braucējiem līdzšinējā sezona nav izvērtusies tāda kā vēlētos, vienīgo reizi uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmos latviešiem kāpjot vien piektajā etapā, kad Leikpleisidas trasē ASV trešo vietu Sprinta kausā izcīnīja brāļi Andris un Juris Šici. Tāpat Šici patlaban ir otrajā vietā Sprinta kausa summā, cīnoties par Pasaules kausa iegūšanu šajā disciplīnā.
Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trijās olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).
Ziemas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā seko līdzi - Diena.lv/phjonchana2018!