Rīgā +3 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Eidukai Pasaules kausa posmā distanču slēpošanā Tallinā 28.vieta sprintā

Latvijas pārstāve Patrīcija Eiduka otrdien Pasaules kausa sacensību distanču slēpošanā debijā Tallinā sprinta sacensību brīvajā stilā kvalifikācijā ieņēma 25.vietu un kvalificējās ceturtdaļfinālam, kur finišēja 28.vietā.

Tallinas Dziesmu svētku estrādes teritorijā notiekošajā posmā Eiduka trasi kvalifikācijā veica 11,81 sekundi lēnāk nekā labākā rezultāta īpašniece zviedriete Jonna Sundlinga, kura trasē pavadīja divas minūtes un 29,18 sekundes.

Kitija Auziņa ierindojās 44.vietā (+24,69), bet Samanta Krampe - 51.vietā (+34,48) 55 slēpotāju konkurencē.

Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu izteiksmē Eidukas rezultāts tika novērtēts ar 95 punktiem, Auziņas - ar 198,61 punktu un Krampes - ar 277,36 punktiem.

Ceturtdaļfinālā Eiduka ierindojās 28.vietā, pusfinālā, kur vietu nodrošināja 12 slēpotājas, neiekļūstot.

Uzvaru svinēja norvēģiete Kristīne Stavosa Skistada, kura finālā trasi veica divās minūtēs un 34,58 sekundēs, svinot ceturto uzvaru savā karjerā Pasaules kausa sprinta sacensībās.

Par 0,13 sekundēm atpalika Sundlinga, bet par 2,33 sekundēm - šveiciete Nadīne Fēndriha.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 1888 punktiem ir norvēģiete Tīrila Udnesa Venga, kura otrdien finišēja 14.vietā. Amerikāniete Džesija Diginsa ar 1778 punktiem ir otrā un somiete Kertu Niskanena, kura vairs nevar uzvarēt kopvērtējumā, ar 1670 punktiem - trešā.

Eiduka otrdien nopelnīja 26 punktus un kopvērtējumā ar 787 punktu ieņem 21.vietu, bet ir līdere U-23 ieskaitē. Tuvākajai sekotājai Margrētei Berganei no Norvēģijas ir 411 punkti.

Otrdien pirmos punktus šīs sezonas Pasaules kausa sacensībās nopelnīja arī madoniete Kitija Auziņa, kura tagad ar septiņiem punktiem ieņem 155.vietu.

Eiduka startēja ar otro numuru, Samanta Krampe - ar 46.numuru un Kitija Auziņa - ar 47.numuru.

Lai sasniegtu izslēgšanas sacensības, jāiekļūst starp labākajiem 30 slēpotājiem.

Tallinā, kura pirmoreiz uzņem Pasaules kausa sacensības distanču slēpošanā, notiek priekšpēdējais Pasaules kausa posms, sportistiem sacenšoties vien sprintā.

Pasaules kausa sezona beigsies sestdien un svētdien Somijas pilsētā Lahti.