Eiduka Pasaules kausa posmā Lillehammerē ar 11.vietu sasniedz karjeras rekordu FIS punktos

Latvijas pārstāve Patrīcija Eiduka piektdien Lillehammerē Pasaules kausa otrā posma sacensībās distanču slēpošanā desmit kilometru distancē ar atsevišķu startu ieņēma 11.vietu, sasniedzot karjeras rekordu Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu izteiksmē.

Vienīgā Latvijas pārstāve šajā posmā distanci veica 24 minūtēs un 19,4 sekundēs, uzvarētājai amerikānietei Džesijai Diginsai piekāpjoties 29,9 sekundes.

Tas ļāva latvietei sasniegt arī teicamu FIS punktu rādītāju (16,73 punkti), kas ir sportistes rekords.

Iepriekšējais rekords tika sasniegts 2020.gada 13.decembrī Šveices pilsētā Davosā, kad Eiduka desmit kilometru distancē brīvajā stilā ieņēma līdz šim augstāko vietu Pasaules kausa sacensībās, finišējot astotā un sakrājot 31,52 FIS punktus.

Otrā piektdien finišu sasniedza vāciete Katarina Henniga, kura uzvarētājai zaudēja 3,8 sekundes, bet trešā bija norvēģiete Heidi Venga (+15,4).

Sacensībās piedalījās 56 sportistes.

Pasaules kausa kopvērtējumā Eiduka pēc trim sacensībām, neskaitot sprintu, ar 122 punktiem ieņem 17.vietu 76 sportistu vidū.

Līdere ar 280 punktiem ir zviedriete Eba Andešsone.

Pasaules kausa kopvērtējumā, ieskaitot sprinta disciplīnu, latviete ar 134 punktiem ieņem 20.vietu 87 sportistu konkurencē.

Vadībā ar 330 punktiem ir norvēģiete Tīrila Udnesa Venga.

Savukārt U-23 slēpotāju konkurencē Eiduka pēc četrām sacensībām ar 134 punktiem piekāpjas vien norvēģietei Helēnei Mariei Fosesholmai, kurai ir par 12 punktiem vairāk, bet apsteidz somieti Jasminu Kaharu ar 107 punktiem.

Eiduka Lillehammerē piedalīsies visās trijās distancēs brīvajā stilā.

Sestdien, plkst.10.30, notiks sprinta kvalifikācija, un plkst.13 sāksies finālsacensības, bet svētdien, plkst.11.45, viņa dosies 20 kilometru distancē ar kopēju startu.

Pasaules kausa sacensības tiešraidē translē kanāls "Eurosport 1".

Pagājušajā nedēļā Somijas trasē Rukā notikušajā Pasaules kausa pirmajā posmā Eiduka sprintā klasiskajā stilā ieņēma 39.vietu, desmit kilometros klasikā bija 30., bet 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā izcīnīja 21.vietu.

Vēl pēc nedēļas turpat Norvēģijā plānots posms Beitustēlenē. Decembra vidū būs sacensības Davosā, bet gada nogalē sāksies prestižais "Tour de Ski" seriāls. Pasaules čempionāts šosezon paredzēts februāra un marta mijā Slovēnijas pilsētā Planīcā.

Eiduka sezonu sāka novembra vidū Muonio trasē Somijā, kur spēcīgā konkurencē izcīnīja devīto vietu Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās desmit kilometru distancē brīvajā stilā. Nedēļu pirms Pasaules kausa sākuma latviete Beitustēlenē desmit kilometros brīvajā stilā bija 12.pozīcijā.