CAS septembrī par antidopinga noteikumu pārkāpumu piesprieda Rastorgujevam 18 mēnešu diskvalifikāciju. Latvijas biatlonistam bija 21 diena, lai pārsūdzētu piespriesto sodu, un viņš šo iespēju izmantoja.
CAS vēl nav apstiprinājusi komisiju - sportista puse iebildusi pret Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) izvirzīto kandidātu, jo esot bažas, ka tas nav neatkarīgs arbitrs.
"Šobrīd CAS pārziņā ir izlemt, vai piekrist mūsu argumentiem vai arī nemainīt savu lēmumu. No savas puses arbitru izvirzījām jau pirms krietna laika un pret viņu netika izteiktas nekādas pretenzijas, tāpēc ceram, ka tur viss paliks spēkā. Savukārt CAS pusei savu arbitru vajadzētu apstiprināt ātri bez kādiem lieliem šķēršļiem. Kad būs apstiprināta trīs arbitru komisija, tad lietas izskatīšana virzīsies uz priekšu, bet nosaukt kādus termiņus šobrīd būtu liela minēšana," stāstīja Putns.
Pēc arbitru komisijas apstiprināšanas un dalības uzklausīšanā sportista pusei ir tiesības iesniegt prasību par pagaidu diskvalifikācijas anulēšanu līdz gala lēmuma pieņemšanai. Tas Rastorgujevam pavērtu iespēju piedalīties sacensībās.
"Tā ir teorētiskā iespēja, kurai neesam atmetuši ar roku, jo, ņemot vērā iepriekšējo lietas izskatīšanas termiņu, neceram, ka galīgais lēmums par apelāciju varētu tikt pieņemts tuvākajā laikā," teica Putns, atbildot uz jautājumu, vai šajos apstākļos Rastorgujeva dalība olimpiskajās spēlēs nešķiet utopiska.
Rastorgujevs ar viņa rīcībā pieejamajiem resursiem šobrīd uztur sportisko formu, taču piemērotā diskvalifikācija viņam liedz to darīt profesionālā līmenī.
"To nevar gluži nosaukt par gatavošanos olimpiskajām spēlēm, jo tas nevar notikt tādā līmenī, kādu sagaida no Andreja. Jāņem vērā, ka viņš nedrīkst piedalīties treniņos ar oficiālajām komandām vai trenēties oficiālajos sporta stadionos, tāpat nav pieejamas Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) rīcībā esošajās sporta zālēs. Viņa iespējas šobrīd ir ļoti, ļoti ierobežotas, bet šo iespēju robežās viņš cenšas saglabāt sportisko formu, cerot uz lietas pozitīvu virzību, lai pēc iespējas ātrāk varētu atgriezties apritē," skaidroja Putns.
Tāpat Latvijas biatlonistam ir ierobežotas iespējas izmantot sporta bāzes, kā arī viņš nedrīkst trenēt bērnus vai citus sportistus vai uzņemties kādus pienākumus, kas saistīti ar sportu. "Principā ir apstādinātas iespējas viņam strādāt kā sportistam. Šis ir ļoti sarežģīts posms," atzina sportista menedžeris.
Rastorgujevs šoruden intervijā žurnālam "Sporta Avīze" atklāja, ka dopinga uzraugi vienu no trim brīdinājumiem, kas noveda pie diskvalifikācijas, piešķīra, nemaz neaizbraucot līdz viesnīcai, kurā tobrīd atradās biatlonists.
"Mums ir daudz argumentu, kurus, cerams uzklausīs. IBU ir noalgojusi biroju, kura rīcībā ir vieni no šobrīd pieredzējušākajiem juristiem. Tā bija gan pirmajā procesā, gan arī šobrīd. Mūsu resursi nav ne tuvu pielīdzināmi šādai juridiskai cīņai. Nepadodamies un ticam, ka kādi pavērsieni būs, taču šī cīņa nav līdzvērtīga. To apzināmies un ņemam vērā," stāstīja Putns.
Diskvalifikācija stājusies spēkā ar pērna gada 11.martu un pagaidām spēkā esošais lēmums liedz Rastorgujevam piedalīties Pekinas olimpiskās spēlēs. Tāpat viņam anulēti visi pēc 2020.gada 1.jūlija sasniegtie rezultāti, tādējādi Rastorgujevs zaudēs Eiropas čempiona titulu individuālajā distancē.
Martā Biatlona integritātes vienība (BIU) 33 gadus vecajam sportistam piemēroja pagaidu diskvalifikāciju par to, ka viņš trīs reizes 12 mēnešu laikā nebija atradies paziņotajās vietās un nav bijis pieejams dopinga kontrolei. Pēc sportista pieprasījuma BIU lietu nodeva CAS, kas nozīmēja šķīrējtiesnešus, kuri veidoja disciplināro komisiju lietas izskatīšanai.
Pirmais pārkāpums tika konstatēts 2019.gada oktobrī, bet otrais 2020.gada jūnijā. CAS konstatēja, ka trešajā gadījumā - 2020.gada septembrī - Rastorgujevs nebija sniedzis pilnīgu informāciju, kas atbilstu testēšanas standartiem, tādējādi arī šajā gadījumā viņš neesot bijis sasniedzams noteiktajā vietā un noteiktajā laikā. Ņemot vērā, ka trešais pārkāpums nebija tik smags, kā pirmie divi gadījumi, šķīrējtiesa lēma samazināt sodu no 24 mēnešiem uz 18.
Saskaņā ar pasaules antidopinga kodeksu sportists ir atbildīgs par pareizu un detalizētu atrašanās vietas norādīšanu. Par šādu noteikumu pārkāpšanu var piemērot līdzvērtīgu diskvalifikāciju, kā par dopinga lietošanu.
Kā teikts IBU integritātes noteikumos, ja sportists atzīts par vainīgu, maksimālais termiņš par šāda veida pārkāpumu ir divu gadu diskvalifikācija ar iespēju to samazināt līdz vienam gadam. Diskvalifikācijas termiņu var samazināt, nosakot sportista vainas pakāpi.
Rastorgujevs 2020./2021.gada Pasaules kausa sezonu noslēdza kopvērtējuma 30.pozīcijā. Sezonas otrajā pusē viņš aizvadīja veiksmīgu pasaules čempionātu un izcīnīja zeltu Eiropas meistarsacīkšu individuālajā distancē.