Aizvadītajā nedēļā Pasaules kausa posmā Vācijas pilsētā Rūpoldingā tika sagatavota kopēja vēstule, kuru parakstīja 170 biatlonisti, pieprasot IBU vadībai stingrāku nostāju cīņā ar aizliegto vielu lietotājiem.
Biatlonisti vēlas, lai to valstu nacionālajām federācijām, kuru sportisti tiek pieķerti, piemērotu lielāku naudas sodu, līdz pat vienam miljonam eiro, kamēr šobrīd maksimālais naudas soda apmērs ir 200 000 eiro.
Tāpat tiek prasīts vainīgajām federācijām uz diviem gadiem samazināt sportistu kvotu lielākajās sacensībās, kā arī šīm federācijām samazināt IBU finansiālo palīdzību.
Biatlonisti arī vēlas, lai aizliegto vielu lietošanā aizdomās turētie sportisti saņemtu pagaidu diskvalifikāciju līdz lietas izskatīšanas beigām, savukārt tiem atlētiem, kuru vaina tiktu pierādīta, liegtu iespēju startēt olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos. Šis punkts gan neattiektos uz biatlonistiem, kuri saņēmuši diskvalifikāciju mazāk kā uz sešiem mēnešiem.
Visbeidzot, biatlonisti vēstulē norāda, ka tiem sportistiem, kuri citu atlētu dopinga lietošanas dēļ olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos palikuši bez medaļām, pienāktos finansiāla kompensācija.
LETA jau ziņoja, ka decembra sākumā Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas vadītājs Ričards Maklarens publicēja sava ziņojuma otro daļu par dopinga lietošanu Krievijā, kurā tika paziņots, ka laika posmā no 2011. līdz 2015.gadam vairāk kā 1000 Krievijas sportisti 30 sporta veidos piedalījušies valsts izveidotā un atbalstītā dopinga sistēmā.
Savukārt vēlāk IBU saņēma sarakstu ar 31 krievu biatlonistu, kuri lietojuši aizliegtās vielas, turpinot startēt augstākā līmeņa sacensības. IBU ar konkrētu lēmumu un striktu pieņemšanu vilcinājās, sākot vien formālu izmeklēšanu, kas izsauca neapmierinātību virknē citu valstu sportistu. Tā šobrīd pasaules labākais biatlonists Martēns Furkads no Francijas draudēja boikotēt sacensības un aicināja arī citus sportistus viņam pievienoties, ja Krievijas biatlonisti, kuri pieķerti dopinga lietošanā, netiks sodīti.
Tikmēr Krievijas Biatlona savienība atteicās no šīs sezonas astotā Pasaules kausa posma rīkošanas Tjumeņā, kā arī atteicās no pasaules čempionāta rīkošanas jauniešiem un junioriem, kam vajadzēja notikt Pleskavas apgabalā.