Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Latvijas izlases cēlājam Petrovam šogad piektā pēc kārtas uzvara Krievijas čempionātā volejbolā

Latvijas izlases cēlāja Denisa Petrova pārstāvētā Ņižņijnovgorodas ASK Krievijas čempionātā volejbolā nedēļas nogalē svinēja piekto panākumu pēc kārtas un šogad vēl nav zaudējusi.

Deniss Petrovs kopā ar Ņižņijnovgorodas ASK Surgutā ar 3-2 (18:25, 25:20, 18:25, 25:20, 15:13) un 3-2 (21:25, 18:25, 25:15, 25:20, 15:10) pieveica tiešo konkurenti turnīra tabulā "Gazprom-Jugra".

Petrovs pirmajā mačā guva divus punktus - pa vienam uzbrukumā un blokā, bet otrajā spēlēja pirmajos divos setos un punktus neguva.

ASK turnīra tabulā ar septiņām uzvarām un 19 punktiem 17 spēlēs pakāpusies par divām vietām un ieņem devīto vietu 14 komandu vidū.

Grieķijā uzvaru viesos svinēja Hermana Egleskalna pārstāvētā Pirejas "Olympiakos", kas ar 3-1 (19:25, 25:14, 25:18, 25:15) pieveica Iraklijas OFI.

Latvijas diagonālais uzbrucējs guva 19 punktus, divus no tiem gūstot ar servi, kā arī uzbrūkot ar lielisku 61% efektivitāti.

Ar desmit punktiem četrās spēlēs "Olympiakos" turnīra tabulā ieņem trešo vietu astoņu komandu konkurencē.

Čehijā viens panākums divās spēlēs viesos pret turnīra tabulas lejasgala komandām tika Toma Vanaga pārstāvētajai "Odolena Voda", kas ar 3-2 (23:25, 25:23, 25:12, 22:25, 15:7) pārspēja Zlīnas "Fatra" un ar 1-3 (18:25, 25:22, 23:25, 27:29) piekāpās Beskidu "Black Volley", ar kuru šonedēļ būs jātiekas savā laukumā.

Vanags pirmajā cīņā guva 20 punktus un kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju. Divus punktus viņš guva blokā un uzbruka ar 51% efektivitāti. Otrajā cīņā Latvijas volejbolists spēlēja pirmajos divos setos un guva divus punktus.

Ar 26 punktiem 17 mačos Odolena Vodas komanda turnīra tabulā ieņem septīto vietu 12 komandu vidū.

Somijas čempionātā pirmajās spēlēs pēc Covid-19 pārtraukuma kopā trīs uzvaras trīs setos izbraukumā izcīnīja latviešu pārstāvētās komandas.

Romāna Sauša pārstāvētā Sastamalas "VaLePa" ar 3-0 (25:15, 27:25, 25:23) sagādāja zaudējumu Oulu "Etta" un ar 3-0 (25:18, 25:21, 25:19) pieveica Rovaniemi "Lakkapaa.com". Saušam pirmajā uzvarā deviņi punkti, no kuriem trīs gūti ar netveramām servēm, bet otrajā - septiņi punkti, reizi netverami servējot.

Tikmēr Markusa Cielava pārstāvētā "Savo Volley" ar 3-0 (25:20, 25:16, 25:19) pārspēja Raisionas "Loimu". Cielavs laukumā uz maiņu devās trešajā setā, nopelnīdams vienu punktu uzbrukumā.

Turnīra tabulas augšgalā desmit komandu konkurencē ir "VaLePa" ar 35 punktiem 13 spēlēs, bet "Savo Volley" seko ar 33 punktiem 12 cīņās.

Ukrainas meistarsacīkstēs divas uzvaras izcīnīja Uģa Krastiņa vadītā Ļvivas "Barkom-Kažaņi" vienība, kas ar 3-1 (22:25, 25:18, 28:26, 25:16) pieveica Žitomiras VK "Žitiči-PNU un ar 3-0 (25:14, 25:17, 25:15) - Čerņigivas "Burevisņik"-ŠVSM.

Komandām Covid-19 epidēmijas dēļ aizvadot dažādu skaitu spēļu, Ļvivas vienība desmit komandu vidū ar 39 punktiem 14 mačos ieņem otro vietu.

Čehijā trīs zaudējumus aizvadītajā nedēļā cieta Latvijas izlases cēlājas Elvitas Dolotovas pārstāvētā Brno "VK Kralovo Pole". Čehijas meistarsacīkstēs divu Brno komandu cīņā ar 1-3 (22:25, 14:25, 25:20, 15:25) tika zaudēts "VK Kralovo Pole", bet pēc tam savā laukumā ar 0-3 (15:25, 19:25, 18:25) Brno volejbolistes piekāpās arī Prāgas "PVK Olymp".

Dolotova pirmajā cīņā nāca uz maiņu otrajā setā un guva punktu savā vienīgajā uzbrukumā. Otrajā spēlē Elvita jau laukumā bija divus pirmos setus, bet punktus neguva.

Ar 20 punktiem 13 spēlēs "VK Kralovo Pole" ir sestajā vietā desmit komandu konkurencē.

Svētdien Brno komanda mājās vēlreiz tikās ar Prāgas "PVK Olymp", Čehijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā piekāpjoties pretiniecēm ar 0-3 (12:25, 15:25, 11:25). Dolotova bija komandas pieteikumā, taču viņai bija iedota atpūta.

Zaudējumu Austrijas čempionātā cietusi Ingrīdas Šveigeres un Ineses Raciņas pārstāvētā "PSV VBG Salzburg", kas mājās ar 1-3 (21:25, 25:23, 23:25, 21:25) piekāpās "TI-abc-fliesen-volley".

Šveigere sakrāja 12 punktus, bet Raciņa laukumā nedevās.

Zalcburgas vienība ar 27 punktiem 15 spēlēs ir ceturtajā vietā 10 komandu vidū.

Vēl vienu zaudējumu zalcburgietes cieta svētdien Austrijas kausa ceturtdaļfinālā, izbraukumā Vīnē ar 0-3 (19:25, 18:25, 16:25) ciešot sakāvi pret "SG VB NOE Sokol/Post".