Rīgā +18 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Skujiņam sezonas pirmie UCI punkti; Krastam un Liepiņam daudzdienas ārpus Eiropas

Trek – Segafredo komandas un Latvijas izlases elites šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš Francijā notikušajā UCI 1. kategorijas daudzdienu velobraucienā Tour du Var kopvērtējumā ieņēma 25. vietu, sekmējot komandas biedra Skjelmoses piekto pozīciju. Alekss Krasts ar finišu lielajā grupā uzsācis Ruandas tūri, bet Emīlam Liepiņam pirmdien atgriešanās sev veiksmīgajā pasaules tūres daudzdienu velobrucienā - UAE Tour.

“Tour du Var” velobrauciens, kas risinājās jau 54. reizi, ir kāpumiem bagāta sacīkste, kur savas spējas turpmākai sezonai pārbauda virkne vīru, kuru mērķos ietilpst cīņa par kopvērtējumiem arī lielajās tūrēs. Piekto reizi šajā velobraucienā startēja arī Toms Skujiņš. Viņa pārstāvētās “Trek – Segafredo” līderis cīņā par kopvērtējumu bija lieliski sezonas ievadā sevi apliecinājušais dānis Matiass Skjelmose.

Pateicoties Skujiņa un pārējo komandas biedru pūlēm, Skejlmose izcīnīja uzvaru velobrauciena otrajā posmā, esot ātrākais 29 braucēju lielas līderu grupas finiša spurtā. Pirms noslēdzošā trešā posma Skjelmose kopvērtējumā ieņēma piekto vietu, 27 sekundes aiz līdera Kevina Koukelēna (“Arkea Samsic”).

Noslēdzošajā posmā sportisti sacentās 131,8 kilometru garajā noslēdzošajā posmā ar 4,2 kilometru garu kāpumu pašās beigās. “Trek – Segafredo” vīri bija vieni no pašiem aktīvākajiem. Skujiņa pārstāvētā vienība kontrolēja dienas atrāvienu. Sākot izšķirošo kāpumu ar Skjelmosi kopā bija gan Skujiņš, gan divi franču sportisti – Žuljēns Bernārs un Kenijs Elisons.

Toms Skujiņš kameru priekšplānā nonāca īsi pirms kāpuma pašas stāvākās daļas. Latvieša piedāvātais temps nebija pa spēkam nevienam vien konkurentu, kuri zaudēja kontaktu no līderu grupas. Pēc savas maiņas, kur tika atdoti pēdējie spēki, Skujiņš nodeva stafeti Elisonam.

Kad līdz finišam bija atlikuši vien ap pieciem kilometriem solo uzbrukums padevās franču komandas “AG2R Citroen” braucējam Aurēliumam Pentjēram. 26 gadus vecais sportists ieguva ap 20 sekunžu lielu vadību. Pārsvaru viņš neatdeva līdz pat finišam, svinot savu sezonas pirmo uzvaru.

Sekotāju grupa finišēja 5 sekundes vēlāk. Tas galvgalī “Trek – Segafredo” braucējs Skjelomose, kuram otrā vieta. Toms Skujiņš tikmēr finiša līniju šķērsoja 1 minūti un 31 sekundi aiz uzvarētāja un 117 dalībnieku konkurencē ierindojās 24. pozīcijā.

Kopvērtējumā uzvaru nosargāja Kevins Koukelēns, kurš par 7 sekundēm pārspēja noslēdzošā posma uzvarētāju Pentjēru. Matiass Skjelmose saglabāja piekto vietu, 26 sekundes aiz uzvarētāja. Toms Skujiņš veica 24 pozīciju kāpumu un tūri noslēdza 25. vietā. Toms arī nopelnīja sezonas pirmos trīs UCI pasaules ranga punktus.