Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Toyota Rīgas velomaratonā labākie rezultāti Rubenim un igaunietei Ebrasai

Toyota Rīgas velomaratonā svētdien uzvarēja Latvijas riteņbraucējs Pauls Rubenis un Igaunijas sportiste Elizabete Ebrasa.

Sporta braucienā uzvaru vīriešiem izcīnīja Rubenis, bet sievietēm - Ebrasa, kamēr tautas klasē nepārspēti izrādījās Klāvs Milčs un ukrainiete Olha Dehiatore.

Sporta braucienā riteņbraucēji mērojās spēkiem 64 kilometrus garā distancē.

Rubenis, kurš ikdienā pārstāv "Ampler-Tartu 2024" vienību, distanci veica stundā 21 minūtē un 34 sekundēs.

Otrās vietas ieguvējs viņa komandas biedrs Lietuvas riteņbraucējs Aivars Mikutis, kurš, finišējot ar tādu pašu laiku, piekāpās Rubenim vien finišā. Savukārt trešo vietu ieņēma Kristers Ansons ("ZZK"), kurš līderiem zaudēja nedaudz mazāk kā minūti.

Dāmu konkurencē Ebrasa finišēja stundā 23 minūtēs un 59 sekundēs.

Otrās vietas ieguvēja Madara Āboma, kura pārstāvēja "Dobeles dzirnavnieks/FeelFree" vienību, no uzvarētājas atpalika 11 minūtes un 23 sekundes. Pirmo trijnieku noslēdza Evelīna Ermane-Marčenko ("Dobeles dzirnavnieks/FeelFree"), piekāpjoties Igaunijas riteņbraucējai par vienu sekundi vairāk nekā Āboma.

Komandu ieskaitē nepārspēti palika "DTG-MySport" vienības riteņbraucēji.

Savukārt tautas distancē riteņbraucējiem bija jāmēro 32 kilometri.

Milčs ("RRS Dzirciems"), kurš finišēja 46 minūtēs un 37 sekundēs, vien par sekundi apsteidza otrās vietas ieguvēju Arvilu Vikštremu ("Velo+ Bottari Baltic"). Trešo vietu, arī finišējot sekundi vēlāk nekā uzvarētājs, ieņēma Markuss Lagzdiņš ("MSĢ/RK Liepāja").

Sieviešu konkurencē Ukrainas riteņbraucēja ("Nikolaev-Ukraine") distanci veica 47 minūtēs un 17 sekundēs. otro vietu izcīnīja viņas komandas biedrene Jūlija Ņilova, kura finišu šķērsoja minūti un 30 sekundes vēlāk. Labāko trijnieku noslēdza Dace Minikoviča ("Latvijan Cycling Girls"), piekāpjoties otrās vietas ieguvējai četras sekundes.

Tautas distancē komandu vērtējumā uzvarēja "LiVelo/Zelta Zeme" riteņbraucēji.