Ceturtdiena, 19. septembris
Verners, Muntis

Ļebedevam karjerā pirmais Grand Prix fināls un ceturtā vieta; par pasaules čempionu kļūst Zmarzliks

Latvijas spīdvejists Andžejs Ļebedevs sestdien Dānijā pasaules spīdveja čempionāta jeb "Grand Prix" desmitajā posmā ieņēma ceturto vietu, kas ir viņa karjeras labākais sasniegums, bet piekto reizi par pasaules čempionu vienu posmu pirms čempionāta beigām kļuva polis Bartošs Zmarzliks.

Ļebedevs uzvarēja pirmajā braucienā finišēja trešais, divos nākamajos uzvarēja, bet pēdējos divos ierindojās trešajā vietā, nodrošinot vietu pusfinālā.

Pusfinālā Latvijas spīdvejists finišēja aiz Zmarzlika, pirmoreiz karjerā iekļūstot finālā.

Otrā pusfinālā pirmās divas vietas ieņēma polis Macejs Janovskis un brits Roberts Lamberts.

Finālā uzvaru izcīnīja Lamberts, otrais finišēja Zmarzliks, trešais - Janovskis un ceturtais - Ļebedevs.

Kopvērtējumā pēc desmit posmiem līderis ar 159 punktiem ir Zmarzliks, kurš jau kļuvis par čempionu, jo vienā posmā var nopelnīt 20 punktus, bet otrais ar 137 punktiem ir Lamberts. Zviedram Frederikam Lindgrēnam ir 127 punkti.

Ļebedevs ar 75 punktiem ir desmitais, Daniils Kolodinskis ar trim punktiem ieņem 26.vietu, bet Francis Gusts ar vienu punktu ir 29.vietā, bet bez punktiem, noslēdzot 34 braucēju sarakstu, ir Ričards Ansviesulis.

Ļebedevs meistarsacīkstēs startē ar īpašo ielūgumu. Viņš ir pirmais Latvijas spīdveja braucējs, kurš iekļauts 15 braucēju pamatsastāvā un var piedalīties visos posmos.

Šī gada kalendārā ir iekļauti 11 "Grand Prix" posmi. Pēdējais posms notiks 28.septembrī Polijas trasē Toruņā.

Ļebedevs kā "Grand Prix" 2023.gada sezonas pirmais rezervists startēja sezonas piecos pēdējos "Grand Prix" posmos, ar 30 punktiem kopvērtējumā ieņemot 16.vietu.