Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Kristofešsons tiek pie piektā pasaules čempiona titula rallijkrosā

Zviedrijas pilots Juhans Kristofešsons svētdien nodrošināja sev piekto titulu pasaules čempionātā rallijkrosā (WRX), kļūstot par pirmo uzvarētāju ar elektroauto.

Nedēļas nogalē tika aizvadīti divi meistarsacīkšu posmi Barselonā. Sestdien spraigā fināla cīņā pie pirmās uzvaras sezonā tika Timijs Hansens, kurš pārspēja Niklasu Gronholmu, bet abu pusfinālu uzvarētāji Kristofešsons un Kevins Hansens piedzīvoja sadursmi un palika bez vietas uz goda pjedestāla.

Savukārt svētdien Kristofešsons pirmajā pusfinālā pārliecinoši finišēja pirmais, taču viņam sekoja Klāra Andersone un Gronholms, kuri arī iekļuva izšķirošajā kārtā. Tikmēr otrā pusfinālā ātrākais bija Hansens, bet otrais bija Ūle Kristians Veibijs.

Finālā Kristofešsons izmantoja iekšmalas priekšrocības un uzvarēja tuvāko sekotāju par vairāk nekā piecām sekundēm. Otro vietu izcīnīja Hansens, bet labāko trijnieku noslēdza Veibijs.

Tādējādi Kristofersons šosezon guvis 162 punktus un pirms pēdējiem diviem posmiem jau ir nodrošinājis čempiontitulu. Otrajā vietā pēc veiksmīgi aizvadītiem posmiem Barselonā atrodas Hansens ar 123 punktiem, trešais ir Gronholms ar 114 punktiem, bet ceturto un piekto vietu ar 112 punktiem dala Kevins Hansens un Veibijs.

Šosezon septembra sākumā divi pasaules čempionāta posmi tika aizvadīti Rīgā, tajos triumfējot Kristofešsonam.

Divi noslēdzošie pasaules čempionāta rallijkrosā posmi paredzēti 12. un 13.novembrī Vācijā.