Rīgā +17 °C
Pirmdiena, 3. jūnijs
Ineta, Inta, Intra

Ketomā ātrākais rallija Liepāja-Ventspils kvalifikācijā

Šorīt Eiropas čempionāta otrā posma rallija “Liepāja-Ventspils” ietvaros norisinājās kvalifikācijas braucieni, kuros ātrākais bija somu pilots Jāri Ketomā.

Jau ziņojām, ka pirmo reizi ERČ praksē tieši Latvijas posmā nolemts rīkot kvalifikāciju, kur potenciāli ātrākie braucēji sacenšas par starta pozīcijām. Kvalifikācijas braucienos piedalījās 12 ekipāžas.

Rallija “Liepāja-Ventspils” favorīts Jāri Ketomā ar “Ford Fiesta RRC” sacīkš mašīnu kvalifikācijas ātrumposmu veica 2 minūtēs un 44.8 sekundēs, tuvāko sekotāju Alekseju Lukjanuku no Krievijas apsteidzot par 0.8 sekundēm. Trešo vietu ieņēma ar Latvijas licenci startējošais krievu pilots Vasīlijs Grjazins, kurš Ketomā zaudēja 1.7 sekundes.

Latviešu rallija pilots Raimonds Kisiels, kurš sacensībās startēs ar “Mini John Cooper Works RRC” automobili, ierindojās septītajā vietā. Vienu pozīciju augstāk kvalifikāciju noslēdza Kreigs Brīns, bet aiz Kisiela palika Fransuā Delekūrs – divi braucēji, kas tiek uzskatīti par galvenajiem Ketomā konkurentiem ERČ otrajā posmā.