Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

Jonass izcīna trešo vietu pasaules čempionāta posma pirmajā braucienā

Latvijas šī brīža labākais motokrosa braucējs Pauls Jonass no Red Bull KTM Factory Racing komandas svētdien Zviedrijā izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta 16. posma pirmajā braucienā MX2 klasē.

Pirmajā braucienā uzvaru izcīnīja Jonasa komandas biedrs Horhe Prado Garsija no Spānijas, kamēr otrais bija Jonasa sīvākais konkurents kopvērtējumā Žeremijs Sīvers no Šveices.

Pirmajā braucienā startā ātrākais bija Garsija, kamēr latvietis tobrīd cīnījās par sesto septīto vietu. Latvietim pakāpeniski izdevās uzlabot savu pozīciju, bet brauciena vidū viņš iekārtojās ceturtajā vietā aiz Sīvera.

Pēc tobrīd otrajā vietā esošā beļģa Žiljēna Lībera kļūdas Jonass pacēlās uz trešo pozīciju, bet kopumā slapjos laikapstākļos kļūdas pieļāva vairāki braucēji. Noslēgumā latvietis saglabāja trešo vietu, finišējot aiz Garsijas un Sīvera.

Otrais brauciens notiks vēlāk svētdien.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam sestdien Jonass izcīnīja uzvaru kvalifikācijā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc 16 posmiem un viena brauciena Jonasam ir 649 punkti, bet ar 602 punktiem seko Sīvers, kamēr trešais ar 490 punktiem ir francūzis Benuā Paturels, kurš pirmajā braucienā bija septītais.

Čempionātā bez Zviedrijas posma vēl atlikuši vairs tikai etapi ASV, Nīderlandē un Francijā.

Jonass šosezon triumfējis sešos posmos un bijis labākais 13 braucienos. Līdz šai sezonai latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.