Pirmajā trešdaļā ziemeļamerikāņu izlasi vadībā izvirzīja talantīgais Ostons Metjūzs, kuru šogad ar pirmo numuru izvēlējās Nacionālās hokeja līgas (NHL) draftā, tomēr otrajā spēles daļā Krievija iemeta četras ripas pēc kārtas, izceļoties Vladislavam Namestņikovam, Ņikitam Kučerovam, Jevgēņijam Kuzņecovam un Vladimiram Tarasenko.
Tiesa, vēl otrajā trešdaļā Morgans Railijs samazināja Ziemeļamerikas spēlētāju deficītu līdz 2:4. Trešajā trešdaļā Ziemeļamerikas jaunajiem spēlētājiem bija ievērojams pārsvars un viņi izpildīja 19 metienus pa Sergeja Bobrovska sargātajiem vārtiem, tomēr izdevās izcelties vien reizi, kad precīzs bija 2011.gada NHL drafta pirmais numurs Raiens Nūdžents-Hopkinss.
LETA jau vēstīja, ka vēl vienā pirmdienas spēlē, pateicoties vācu uzbrucēja Leona Draizaitla vārtiem pagarinājumā, Eiropas izlase ar 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) uzvarēja Čehiju, tiekot pie otrā panākuma turnīrā.
Pirmajā periodā nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus, bet otrajā trešdaļā lieliska iespēja atklāt spēles rezultātu bija Eiropas komandai, jo Mihals Kempnijs ar cimdu izslidināja ripu ārā no vārtsarga laukuma, par ko uz Čehijas valstsvienības vārtiem tika nozīmēts soda metiens. "Bullīti" devās izpildīt Anže Kopitars, kura mesto ripu apstādināja čehu vārtsargs Petrs Mrāzeks.
Tomēr otrā perioda vidū Eiropas komandai izdevās izvirzīties vadībā, no laukuma malas precīzi metot slovāku milzim Zdeno Hāram. Tiesa, pēc trim minūtēm Jakubs Vorāčeks no iemetienu apļa izlīdzināja spēles rezultātu.
Trešās trešdaļas sākumā eiropieši pēc norvēģu uzbrucēja Matsa Cukarello metiena vēlreiz izvirzījās vadībā, ko noturēja sešas minūtes. Izlīdzinājumu čehiem panāca Martins Hanzals, kurš uztvēra pret laukuma malu atlēkušo ripu un raidīja to vārtos. Trešajā periodā neviena no komandām nespēja nokārtot uzvaru, tādējādi bija jāaizvada papildlaiks, kurā tāpat kā Nacionālajā hokeja līgā (NHL) hokejisti spēlēja trijatā pret trim.
Pagarinājumā komandas apmainījās dinamiskiem uzbrukumiem, līdz trešās minūtes sākumā Draizaitlam izdevās izslidot vienatā pret Mrāzeku. Vāciešu uzbrucējs raidīja ripu vārtos un nodrošināja Eiropas izlasei uzvaru.
Pēc pirmdienas spēlēm A apakšgrupā Eiropas izlases kontā ir četri punkti divās spēlēs, pie diviem punktiem vienā mačā tikusi Kanāda, punkts ir Čehijai, bet ASV cīnās bez punktiem.
Savukārt B grupā pa diviem punktiem iekrājusi Zviedrija (vienā spēlē), Krievija un Ziemeļamerikas U-23 komanda (pa divām spēlēm), bet Somija zaudējusi vienīgajā līdz šim aizvadītajā mačā.
Otrdien gaidāmi kaimiņvalstu dueļi - Somijas komanda spēkosies ar Zviedriju, bet Kanāda tiksies ar ASV. Pirms turnīra šie divi pāri aizvadīja arī pa divām savstarpējām pārbaudes spēlēm, visos četros dueļos uzvarot konkrētās spēles mājiniecei.
Pasaules kauss hokejā norisināsies līdz 1.oktobrim.
Pasaules kausa sacensības hokejā pirmoreiz risinājās 1996.gadā, kad tās tika ieviestas kā leģendārā Kanādas kausa izcīņas aizstājējas. Togad kausu izcīnīja ASV izlase, bet otro reizi turnīrs tika rīkots 2004.gadā, kad laurus plūca Kanādas hokejisti.
Iepriekšējā turnīrā 2004.gadā astoņas komandas piedalījās spēlēs septiņās pilsētās Ziemeļamerikā un Eiropā, panākumu svinot Kanādai.