Rīgas Dinamo Jekaterinburgā piedzīvo astoto neveiksmi pēc kārtas

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas Dinamo savā pirmspēdējā izbraukuma spēlē šajā sērijā svētdien ar rezultātu 2:7 (1:1, 0:4, 1:2) piekāpās Jekaterinburgas Avtomobilist.

Vārtus rīdzinieku labā guva Kristaps Zīle un Patriks Zabusovs.

Mājinieki vadību ieguva jau pēc nospēlētām 82 sekundēm, Aleksandra Lazušina kļūdu izmantojot Staņislavam Bočarovam. Tiesa, 14.minūtē Zīle izlīdzināja rezultātu - ripa pēc latviešu aizsarga mestās ripas trāpīja pa apmali un pēc tam no pretinieku vārtsarga Jakuba Kovārža ielidoja vārtos.

Otrajā periodā laukuma saimnieki dominēja vēl vairāk, turklāt viesiem nepalīdzēja vairāki noraidījumi. Jau trešajā minūtē atlēkušo ripu vārtu priekšā uztvēra Aleksejs Makejevs, kurš realizēja vairākumu. 22 sekundes vēlāk Bočarovs izgāja viens pret Lazušinu un dubultoja "Avtomobilist" pārākumu.

"Dinamo" nedienas ar to nebeidzās, jo trešdaļas 12.minūtē Makejevs realizēja vēl vienu vairākumu - 4:1. Tāpat viena vīra pārspēku izmantoja Dens Sekstons, kurš perioda pēdējā minūtē nospēlēja veiksmīgi vārtu priekšā un vēl vairāk attālināja mājiniekus rezultātā.

Pirms trešā perioda Lazušinu vārtos nomainīja Ēriks Vītols, kurš "sausā" nostāvēja 105 sekundes, Brūkam Macekam realizējot vēl vienu vairākumu. Četras minūtes vēlāk pēc mājinieki kļūdas vidusszonā viens pret "Avtomobilist" vārtos stājušos Vladislavu Grosu nonāca Zabusovs, kurš vienus vārtus atguva - 2:6.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas trīsarpus minūtes, pēc ātras pārejas uzbrukumā Makejevs sev noformēja "hat-trick".

"Dinamiešiem" pēdējā laikā nav klājies viegli, jo tikai šonedēļ izdevies atgriezties laukumā. Iepriekš komandā jau otro reizi vairākām personām noteica saslimšanu ar Covid-19, kā rezultātā vēlreiz bija jāievēro karantīna.

Rīgas klubam šī bija trešā no četrām paredzētajām izbraukuma spēlēm. Iepriekšējās divās ar 0:3 zaudēts Minskas "Dinamo" un ar 1:5 Čeļabinskas "Traktor". Tāpat "dinamieši" iepriekš zaudēja arī divās mājas spēlēs (3:4 pret Minskas "Dinamo" un 2:3 pret Jaroslavļas "Lokomotiv"), bet neveiksmju sērija ieilgusi līdz astoņiem mačiem.

Tikmēr "Avtomobilist" pēc veiksmīgā sezonas sākuma pēdējās sešās spēlēs punktus nav zaudējusi tikai vienreiz, ar 5:2 viesos uzvarot Ņižņekamskas "Ņeftehimik". Iepriekš Jekaterinburgas klubs ar 1:2 zaudēja Čerepovecas "Severstaļ", bet pēc mača ar "Ņeftehimik", ar 3:6 zaudēts Boba Hārtlija vadītajai Omskas "Avangard". Pēdējā mačā "Avtomobilist" papildlaikā ar 1:0 uzvarēja "Lokomotiv".

Abi klubi KHL čempionātā savā starpā tikušies 23 reizes, no kurām 13 gadījumos pārāki bijuši "Dinamo" hokejisti. Pagājušajā sezonā abi klubi tikās divreiz, uzvaras dalot uz pusēm.

Covid-19 dēļ rīdziniekiem izbraukumā nedevās līdzi lērums pamatsastāva spēlētāju, tāpēc līdzi paņemti vairāki Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienības "Rīga" hokejisti. Tāpat izbraukumā nedevās komandas galvenais treneris Pēteris Skudra, kura pienākumus šajā nogrieznī pilda Dmitrijs Parhomenko, bet viņam palīdz Andrejs Kudins un "Rīgas" galvenais treneris Valērijs Kuļibaba.

Mājiniekiem šajā duelī nevarēja palīdzēt pieredzējušais Pāvels Dacjuks, kurš ievietots savainoto spēlētāju sarakstā.

Iepriekšējās divas spēles "Dinamo" vārtos sāka debitants Ēriks Vītols, bet otrajā izbraukuma mačā pret "Traktor" viņu nomainīja Aleksandrs Lazušins. Viņš komandai pievienojās pagājušajā nedēļā.

Pēdējo šī izbraukuma spēli "Dinamo" aizvadīs Nursultanā pret vietējo "Baris", bet pēc tam paredzēta atgriešanās Latvijā.

Izbraukumā Rīgas "Dinamo" devušies vārtsargi: Ēriks Vītols, Aleksandrs Lazušins, Artjoms Ļeščenko; aizsargi - Morgans Eliss, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle, Ondržejs Vitāseks, Endrū O'Braiens, Ernests Ošenieks, Rīss Skārlets, Tonijs Sunds; uzbrucēji - Miķelis Rēdlihs, Zeks Mičels, Gints Meija, Emīls Ģēģeris, Daniels Bērziņš, Patriks Zabusovs, Denis Paršins, Džeisī Lipons, Jevgeņijs Gračovs, Jānis Švanenbergs, Rūdolfs Polcs, Kārlis Bucenieks, Deniss Fjodorovs, Daņila Larionovs un Dāvids Levins.

Rīgas "Dinamo" ar septiņiem punktiem 16 spēlēs ieņem pēdējo vietu KHL čempionātā, kamēr "Avtomobilist" ar 33 punktiem 22 mačos Austrumos atrodama trešajā pozīcijā.

"Dinamo" iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.