Rīgā +2 °C
Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Krievijas hokejisti pārtrauc zviedru 54 uzvaru sēriju pasaules junioru čempionātos

Krievijas U-20 hokeja izlase trešdien pagarinājumā pārspēja Zviedriju Edmontonā notiekošā pasaules junioru čempionāta spēlē un pārtrauca sāncenšu 54 uzvaru sēriju grupu turnīros.

Krievijas juniori B grupas spēlē pagarinājumā ar 4:3 (2:1, 0:1, 1:1, 1:0) uzveica Zviedrijas hokejistus.

Uzvaras vārtus vairākumā krieviem sešas sekundes pirms papildlaika beigām guva Marats Husnutdinovs, kā vienam no asistentiem esot Rodionam Amirovam, kuram šajā spēlē trīs rezultativitātes punkti (1+2).

Zviedri pasaules čempionāta grupu turnīros zaudējumu nebija piedzīvojuši 54 spēlēs pēc kārtas, kas ir šo sacensību rekords.

Pēdējoreiz zviedri šajā turnīra stadijā piekāpās 2006.gada 31.decembrī čempionātā savās mājās, kad Leksandā pēc Džeka Džonsona rezultatīva metiena ar 2:3 pagarinājumā piekāpās ASV izlasei.

B apakšgrupā pēc četrām spēlēm astoņi punkti ir Krievijai. Trijās cīņās septiņi punkti ir zviedriem, seši - ASV, trīs Čehijai, bet Austrija pagaidām palikusi tukšā.

A grupas mačā Somija ar 6:0 (1:0, 2:0, 3:0) sagrāva Slovākiju.

Trīs rezultativitātes punkti Antona Lindela kontā, vēl pieci Somijas izlases spēlētāji sakrāja pa diviem punktiem, Samuelam Heleniusam divreiz iekarojot slovāku vārtus.

Kari Pīroinenam bija jāatvaira vien 12 metieni, lai noformētu "sauso' spēli, kamēr pa Samuela Hlavaja sargātajiem vārtiem nobira 50 metienu krusa.

Otrā grupas spēlē Vācija ar 5:4 (3:0, 1:0, 1:4) pārspēja vienaudžus no Šveices.

3:0 18.minūtē vairākumā ar savu otro rezultatīvo metienu spēlē panāca vācu uzbrucējs Džons Džeisons Peterka.

Mača 34.minūtē ar saviem otrajiem vārtiem spēlē vairākumā izcēlās arī Tims Štucle, panākot 4:0.

Trešās trešdaļas vidū šveicieši divus vārtus atguva, taču, šveiciešiem spēlējot bez vārtsarga, uzvaras vārtus 18.minūtē, noformējot "hat-trick", guva Peterka - 5:2.

Šveices hokejistu ofensīva beidzās ar piecu minūšu noraidījumu Džastinam Volekam Vācijas rindās un vēl diviem gūtiem vārtiem vairākumā, vārtsargu nomainot pret sesto laukuma spēlētāju, taču to apturēja spēles beigu signāls.

Abi Vācijas izlases izcilnieki sakrāja pa pieciem rezultativitātes punktiem.

A grupā pa deviņiem punktiem trīs spēlēs ir Kanādai un Somijai. Četros mačos piecus punktus iekrājusi Vācija, četrus - Slovākija, bet Šveice ir bešā.

Pasaules junioru čempionāts "Rogers Place" arēnā, kur mājas spēles aizvada NHL komanda Edmontonas "Oilers", norisināsies līdz 5.janvārim.

Meistarsacīkstēs desmit komandas, kas sadalītas divās grupās pa piecām katrā, aizvadīs viena apļa turnīru, labākajām četrām iekļūstot ceturtdaļfinālā, bet piekto vietu ieguvējām čempionāts būs noslēdzies, jo šogad neviena no izlasēm nepametīs elites divīziju.

Latvijas junioru izlase augstākajā divīzijā iepriekšējo reizi spēlēja 2017.gadā.