Ēriksons-Eks ar NHL karjerā pirmo hat-trick izcīna Wild uzvaru

Joels Ēriksons-Eks pirmo reizi Nacionālās hokeja līgas (NHL) karjerā spēlē guva trīs vārtus, tostarp pagarinājumā izraujot uzvaru savai komandai Minesotas Wild.

Ēriksons-Eks pagarinājuma ceturtajā minūtē izmantoja vairākumu un guva savus trešos vārtus spēlē, un panāca "Wild" uzvaru ar 6:5 (2:2, 1:1, 2:2, 1:0) pār Vinipegas "Jets". Ēriksons-Eks 59 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca izlīdzinājumu, bet pirmā perioda priekšpēdējā minūtē viņš panāca izlīdzinājumu 2:2.

Vēl "Wild" rindās divus vārtus guva Mets Zukarello, kurš divas reizes arī rezultatīvi piespēlēja, bet vienu reizi precīzi ripu pretinieku vārtos raidīja Markuss Folinjo.

"Jets" divus vārtus guva Kails Konors, bet pa reizei precīzs bija Džošs Morisejs, Pjērs Liks Dibuā un Endrjū Kops.

Ar rezultātu 6:5 (3:2, 0:2, 3:1) beidzās arī Edmontonas "Oilers" un Anaheimas "Ducks" spēle, kurā 2+2 statistikas ailēs sakrāja Leons Draizaitls, divus vārtus guva Zeks Kesians, bet pa vieniem vārtiem Konora Makdeivida un Evana Bušāra kontā.

"Ducks" pa diviem vārtiem guva Kevins Šatenkirks un Sems Stīls, bet vienu reizi precīzs bija Nikolā Delorjē.

Aleksandrs Ovečkins savā 1200.NHL regulārās sezonas spēlē raidīja ripu tukšos pretinieku vārtos, gūstot savus 734.vārtus NHL un palīdzot Vašingtonas "Capitals" pārspēt Kolorādo "Avalanche". Spēle beidzās ar rezultātu 6:3 (2:1, 2:1, 2:1).

"Capitals" rindās laukumā vispamanāmākais bija Jevgeņijs Kuzņecovs, kurš guva divus vārtus un izdarīja rezultatīvu piespēli Ovečkinam. Savukārt pēc 17 spēļu pārtraukuma vārtus guva Entonijs Mants, kas bija simtie viņa karjerā. Pa vieniem vārtiem arī Nikam Daudam un Nikam Jensenam.

Kolorādo komandā Džozefs Teilors Komfers, Darens Helms un Miko Rantanens guva vārtus, pirmo spēli jaunajā NHL sezonā laukumā dodoties arī komandas kapteinim Neitanam Makkinonam.

Čikāgā "Blackhawks" ar rezultātu 1:4 (0:0, 0:1, 1:3) atzina Ņujorkas "Islanders" pārākumu. Rezultātu otrā perioda piektajā minūtē atklāja Entonijs Boviljē, bet trešajā periodā Olivers Vālstroms guva divus vārtus, bet vienu reizi precīzs metiens izdevās Kelam Klaterbakam.

Mājinieku goda vārtus 26 sekundes pirms spēles beigām guva Makenzijs Entvistls.

Ņūdžersijas "Devils" ar rezultātu 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) uzvarēja NHL jaunpienācēju Sietlas "Kraken".

Pirmajā periodā vārtus "Devils" labā guva Dosons Mersers un Deimons Seversons. "Kraken" Railijs Šihens otrā perioda pašā sākumā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Nepilnas piecas minūtes vēlāk Džimijs Vesijs atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Trešajā periodā Džereds Makens atkal samazināja rezultāta starpību līdz vieniem vārtiem, bet 20 sekundes pirms spēles beigām ripu tukšos "Kraken" vārtos raidīja Pāvels Zaha.

Pirmo uzvaru jaunajā NHL sezonā guva Nešvilas "Predators", savā laukumā ar 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) uzvarot Losandželosas "Kings".

"Kings" centra uzbrucējs Anže Kopitars, kurš tika atzīts par NHL regulārā čempionāta pirmās nedēļas spožāko zvaigzni, otrā perioda piektajā minūtē atklāja rezultātu, tomēr trešā perioda pirmajās nedaudz vairāk kā piecās minūtēs divus vārtus guva mājinieki Mets Dišēns un Teners Žano.

Tampabejas "Lightning" savā laukumā ar 1:4 (0:0, 0:1, 1:3) atzina Floridas "Panthers" pārākumu. Otrajā periodā rezultātu atklāja Brendons Montūrs, bet trešajā periodā Braidens Points rezultātu izlīdzināja, tomēr minūti vēlāk uzvaras vārtus iemeta Aleksanders Barkovs, pēc tam savus pirmos vārtus NHL karjerā guva soms Antons Lundels un divas minūtes pirms spēles beigām Entonijs Duklē guva ceturtos vārtus Floridas komandas labā.

Šosezon NHL komandas aizvadīs 82 spēles regulārajā čempionātā, kā arī atgriezīsies pie iepriekšējo gadu sadalījuma konferencēs un divīzijās.