Bukarts realizē pēcspēles metienu Severstaļ uzvarā; Kalniņš sekmē Spartak sagraušanu

Latviešu uzbrucējs Roberts Bukarts otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē izbraukumā izcēlās ar realizētu pēcspēles metienu viņa pārstāvētās Čerepovecas Severstaļ panākumā, bet Helsinkos Jokerit graujošu uzvaru pār Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Maskavas Spartak sekmēja latviešu vārtsargs Jānis Kalniņš.

Čerepovecas komanda izbraukumā pārspēja Novosibirskas "Sibirj" ar 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 3:1).

Bukarts šajā duelī laukumā pavadīja 14 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā piecreiz meta pa pretinieku vārtiem, kas bija labākais rādītājs komandā, bloķēja vienu pretinieku metienu un zaudēja vienīgajā iemetienā.

Pēcspēles metienu trešajā sērijā Latvijas hokejists panāca 2:0 viesu labā. Kaut arī pēcspēles metienos "Severstaļ" uzvarēja ar 3:1, uzvaras "bullītis" tika ieskaitīts Jegoram Morozovam, kurš iemeta "golu" piektajā sērijā.

Aleksandram Petuņinam šajā mačā divi gūti vārti, kā arī pirmajā sērijā realizēts pēcspēles metiens.

Viesi "pārmētāja" mājiniekus ar 43:29, "Sibirj" vārtos 41 metienu atvairot Antonam Krasotkinam.

11.minūtē Petuņins izvirzīja vadībā viesus, bet spēles vidū minūtes un 25 sekunžu laikā "Sibirj" atspēlējās un izvirzījās vadībā. 48.minūtē ar vēl vienu Petuņina metienu viesi panāca pagarinājumu.

Helsinkos "Jokerit" ar Kalniņu vārtos ar 7:1 (2:0, 2:0, 3:1) sagrāva Oļega Znaroka un Latvijas trenera Harija Vītoliņa vadīto Maskavas "Spartak".

Kalniņš vārtos atvairīja 22 viesu metienus, vienīgo reizi kapitulējot 46.minūtē pēc Ņikitas Pivcakina metiena.

Uzvarētāju labā četrus rezultativitātes punktus (2+2) nopelnīja Miko Lehtonens, pa trīs (1+2) - Eli Tolvanens un Braiens O'Nīls, bet divus vārtus guva arī Veli Mati Savinainens.

Vēl vienā mačā sagrāvi piedzīvoja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas apgabala "Vitjaz", kas savā laukumā ar 0:5 (0:2, 0:0, 0:3) piekāpās Jaroslavļas "Lokomotiv".

Daugaviņš precīzi 17 minūtēs laukumā zaudēja abos iemetienos un citos statistikas rādītājos neatzīmējās.

Rietumu grupā "Jokerit" ar 13 punktiem deviņās spēlēs ieņem piekto vietu, "Severstaļ" ar 13 punktiem 11 mačos ir septītā, bet "Vitjaz" ar 12 punktiem 12 mačos ir astotā. Pēdējā Rietumos ar pieciem punktiem desmit cīņās ir Rīgas "Dinamo".

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu konferencēs. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļūs Gagarina kausa izcīņā.