Rīgā +5 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Balcers gūst vārtus sezonas priekšpēdējā spēlē

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers sestdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē, kas viņam un Sanhosē Sharks komandai bija priekšpēdējā sezonā.

"Sharks" savā laukumā ar rezultātu 4:5 (2:2, 1:1, 1:1, 0:1) pagarinājumā atzina Arizonas "Coyotes" pārākumu.

Balcers vārtus guva spēles septītajā minūtē, kad pēc Aleksandra Čmelevska piespēles izdarīja metienu no zonas vidus, ripai izslīdot cauri pretinieku vārtsarga kājām. Liepājnieks tobrīd panāca 1:1, atbildot uz Kristiana Dvoraka ceturtajā minūtē gūtajiem vārtiem.

Perioda otrajā pusē Dvoraks atguva viesiem vadību, taču Kevins Lebanks izlīdzināja rezultātu. Arī nākamajos divos periodos komandas apmainījās vārtiem. Otrajā trešdaļā Timo Maiers pirmo reizi mačā ieguva vadību mājiniekiem, bet Jans Jenīks panāca 3:3. Trešajā nogrieznī Konors Garlands atguva viesiem vadības grožus, bet 48 sekundes pirms pamatlaika beigām Aleksandrs Barabanovs panāca izlīdzinājumu.

Spēle turpinājās pagarinājumā, kura trešajā minūtē Fils Kesels atnesa viesiem uzvaru. Kesels ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm bija ražīgākais uzvarētāju rindās.

Balcers sestdien uz ledus pavadīja 17 minūtes un 19 sekundes, nedaudz spēlējot arī mazākumā un vairākumā. Viņš divreiz meta pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus, pārtvēra trīs ripas un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latviešu uzbrucējs šosezon 40 spēlēs guvis astoņus vārtus, atdevis deviņas rezultatīvas piespēles un sakrājis +/- rādītāju -5.

"Sharks" ar 49 punktiem 55 spēlēs ieņem sesto vietu Rietumu divīzijā, kur "koijoti" ar 54 punktiem 56 cīņās ir piektie.

Sezonas pēdējā spēlē "Sharks" trešdien mājās uzņems Vegasas "Golden Knights".

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 16.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.