Oilers iekļūst NHL pusfinālā, Hurricanes nokļūst soļa attālumā no tā

Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas otrajā kārtā ceturto panākumu ceturtdien Kalgari svinēja Edmontonas Oilers, iekļūstot pusfinālā, bet Karolīnas Hurricanes nokļuva uzvaras attālumā no pusfināla.

Rietumos Edmontonas "Oilers" izbraukumā pagarinājumā ar 5:4 (0:1, 4:3, 0:0, 1:0) pieveica Kalgari "Flames".

Sērijā līdz četrām uzvarām "Oilers" uzvarēja ar 4-1.

Spēle noritēja kā šūpolēs. Endrjū Mangiapeins un Mīkaels Baklunds 26.minūtē panāca 2:0 vadību mājiniekiem.

"Oilers" uz to atbildēja ar nedaudz vairāk nekā septiņu minūšu laikā gūtiem Dernela Nērsa, Jeses Puljujarvi un Zeka Haimena vairākumā gūtiem vārtiem - 3:2.

16.minūtē 26 sekunžu laikā Džonijs Gudro un Kalle Jarnkroks panāca 4:3 vadību mājiniekiem, bet vēl 40 sekundes vēlāk rezultātu izlīdzināja Evans Bušārs - 4:4.

Uzvaru viesi panāca pagarinājuma sestajā minūtē, kad pēc Leona Draizaitla piespēles vārtus guva Konors Makdeivids - 5:4.

Draizaitls finišēja ar četrām rezultatīvām piespēlēm, bet Haimens sakrāja trīs (1+2) rezultativitātes punktus.

Pretinieku rindās pa diviem rezultativitātes punktiem sakrāja Baklunds (1+1) un Bleiks Kolmens (0+2).

Edmontonas hokejistu pretinieki noskaidrosies Kolorādo "Avalanche" un Sentluisas "Blues" duelī, kurā pagaidām vadībā ar 3-2 ir "Avalanche".

Tikmēr Austrumu konferencē Karolīnas "Hurricanes" savā laukumā pieveica Ņujorkas "Rangers" ar 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) un sērijā panāca 3-2.

13.minūtē mājiniekus mazākumā vadībā izvirzīja Vinsents Tročeks, bet 18.minūtē vairākumā Mika Zibanejads rezultātu izlīdzināja.

Atlikušajā laikā vārtus iekaroja vien mājinieki, izceļoties Teuvo Teravainenam un Andrejam Svečņikovam.

Uzvarētāju vārtos Anti Rānta atvairīja 16 metienus, bet "Rangers" vārtos 31 metienu no 34 atvairīja Igors Šestjorkins.

"Hurricanes" šosezon Stenlija kausa spēlē mājās vēl nav zaudējusi.

Septiņās mājas spēlēs pret Bostonas "Bruins" un "Rangers" "viesuļvētras" savus pretiniekus pārspēja ar vārtu attiecību 25:8.

Nākamā spēle sērijā notiks sestdien Ņujorkā.

Iepriekšējā sezonā finālsērijā Tampabejas "Lightning" ar rezultātu 4-1 uzvarēja Monreālas "Canadiens".