Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Islanders izcīna uzvaru Stenlija kausa pusfināla pirmajā spēlē

Ņujorkas Islanders vienība svētdien izcīnīja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pusfināla pirmajā spēlē.

"Islanders" viesos ar 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) uzvarēja pagājušās sezonas čempioni Tampabejas "Lightning", kas sērijā līdz četrām uzvarām nonākusi iedzinējos ar 0-1.

Pirmie vārti šajā spēlē tika gūti vien otrā perioda 13.minūtē. Džošs Beilijs ar tālu piespēli uzbrukuma smailē izvirzīja Metjū Barzalu, kura mestā ripa izlidoja starp Andreja Vasiļevska kājsargiem.

Pēdējās trešdaļas sestajā minūtē "Islanders" pārsvaru ar spēcīgu metienu no zilās līnijas dubultoja Raians Puloks, taču 54 sekundes līdz pamatlaika beigām Breidenam Pointam izdevās realizēt skaitlisko vairākumu, panākot 1:2. Atlikušajās sekundēs "Lightning" atspēlēties neizdevās.

Vasiļevskis mājinieku vienības vārtos atvairīja 29 no 31 metiena, bet viņa tautietis Semjons Varlamovs otrā laukuma galā noķēra 30 no 31 raidījuma.

Zīmīgi, ka šosezon izslēgšanas spēlēs "Lightning" vēl ne reizi nebija zaudējusi sērijas pirmo maču.

Varlamovs svētdien uzvarēja jau ceturtajā spēlē, kuru sācis no pirmās minūtes. Viņš un komandas biedrs Iļja Sorokins ir tikai trešais vārtsargu tandēms NHL vēsturē, kurā katram "play-off" izdevies izcīnīt vismaz četras uzvaras pēc kārtas.

Otrdien paredzēta pusfināla sērijas otrā spēle.

Abi klubi savā starpā pērn tikās Austrumu konferences finālā, kurā sērijā ar 4-2 uzvarēja "Lightning".

Pirmdien otrā Stenlija kausa pusfināla sērijā savā starpā tiksies Vegasas "Golden Knights" un Monreālas "Canadiens".

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā vienības katra izspēlēja 56 dueļus.