Rīgā +18 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Kolumbijas un Brazīlijas futbolisti kā pēdējie iekļūst Copa America ceturtdaļfinālā

Kā pēdējās Dienvidamerikas čempionāta ("Copa America") ceturtdaļfinālā otrdien pēc neizšķirta 1:1 (1:1) savstarpējā spēlē iekļuva Kolumbijas un Brazīlijas futbola izlases.

Jau pirms spēles Kolumbijas futbolisti bija nodrošinājuši sev vietu labāko astotniekā, kamēr Brazīlijas izlasei bija nepieciešams vismaz punkts.

D apakšgrupas noslēdzošās kārtas spēlē brazīlieši pēc Rafinjas teicami izpildītā tiešā brīvsitiena no distances izvirzījās vadībā 12.minūtē, tomēr pirmā puslaika kompensācijas laikā Daniens Munjoss panāca izlīdzinājumu.

Otrajā puslaikā vārti vairs netika gūti un abas komandas iekļuva ceturtdaļfinālā.

Otrā grupas spēlē Kostarikas izlase ar 2:1 (2:0) pieveica Paragvaju, ar ko nepietika, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs.

Kostarikāņus vadībā jau trešajā minūtē izvirzīja Fransisko Kalvo, bet vēl pēc četrām minūtēm Hosimars Alhosers panāca jau 2:0. Paragvajas izlases labā vienīgos vārtus mača 55.minūtē guva Ramons Sosa.

D grupas kopvērtējumā ar septiņiem punktiem pirmajā vietā ierindojās Kolumbijas valstsvienbība, brazīlieši ar pieciem punktiem finišēja otriem Kostarika tika pie četriem punktiem un bija trešā, bet paragvajieši pie punktiem netika un palika ceturtie.

Turnīrā 16 izlases ir sadalītas četrās apakšgrupās, ceturtdaļfinālā iekļūstot katras grupas divām labākajām komandām.

Ceturtdaļfināla pāros Argentīna tiksies ar Ekvadoru, Kanāda ar Venecuēlu, Kolumbija spēlēs ar Panamas futbolistiem, bet Urugvajai cīņā par pusfinālu pretī stāties Brazīlija.

Ceturtdaļfināla spēles norisināsies no 4. līdz 6.jūlijam, pusfināla mači tiks aizvadīti 9. un 10.jūlijā, bet fināls - 14.jūlijā.

Dienvidamerikas čempionāts jeb "Copa America" šogad tiek rīkots 14 ASV pilsētās un norisināsies līdz 14.jūlijam. Tas ir viens no sagatavošanās posmiem 2026.gada Pasaules kausa finālturnīram, kuru ASV rīkos kopā ar Kanādu un Meksiku.

Pirms trim gadiem notikušajās meistarsacīkstēs uzvarēja Argentīna, kas finālā ar 1:0 pārspēja mājinieci Brazīliju.