Rīgā +19 °C
Ceturtdiena, 19. septembris
Verners, Muntis

Keinam četri gūti vārti Bayern graujošā uzvarā pirmajā UEFA Čempionu līgas spēlē

Vācijas vienības Minhenes "Bayern" futbolisti savā laukumā otrdien ar pārliecinošu uzvaru sāka UEFA Čempionu līgas grupu turnīru.

"Bayern" ar 9:2 (3:0) sagrāva Zagrebas "Dinamo".

Pirmajā puslaikā vārtus ar 11 metru sitienu guva Harijs Keins, Rafaels Gerreiru un Mihaels Olīss, panākot 3:0.

Otrā puslaika sākumā divu minūšu laikā viesi ar precīziem Bruno Petkoviča un Takujas Ogivaras sitieniem panāca 2:3.

58.minūtē savus otros vārtus spēlē guva Keins, 61.minūtē - Olīss, bet 73. un 78.minūtē vēl divreiz 11 metru soda sitienus realizēja Keins.

85.minūtē vārtus guva Lerojs Sanē, bet mača kompensācijas laika otrajā minūtē 9:2 panāca Leons Gorecka.

Vēl divreiz mājinieku gūtie vārti Keina un Serža Njabrī izpildījumā netika ieskaitīti aizmugures dēļ.

Milānā "Liverpool" ar 3:1 (2:1) pieveica "AC Milan".

Vārtus gan pirmie trešajā minūtē guva mājinieki, izceļoties Kristianam Pulišičam.

Tomēr viesi uzvaru panāca ar Ibraimas Konatē, Virgila van Deika un Dominika Soboslai precīziem sitieniem.

Madrides "Real" savā laukumā ar 3:1 (0:0) pārspēja Vācijas klubu "Stuttgart".

Kilians Mbapē 46.minūtē izvirzīja mājiniekus vadībā, bet 68.minūtē izlīdzinājumu panāca Denizs Undavs - 1:1.

83.minūtē 2:1 panāca Antonio Rīdigers, bet mača kompensācijas laika piektajā minūtē galarezultātu fiksēja Endriks.

Lisabonas "Sporting" mājās ar 2:0 (1:0) pārspēja Francijas "Lille".

38.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Viktors Jokerešs, bet galveno lomu pirmajā puslaikā laukumā spēlēja viesu pussargs Andžels Gomess, kurš 21. un 40.minūtē nopelnīja pa dzeltenajai kartītei, liekot savai komandai 50 minūtes aizvadīt mazākumā.

Vairākumu Lisabonas futbolisti izmantoja 65.minūtē, vārtus gūstot Zeno Debastam.

Jau ziņots, ka pirmajās dienas spēlēs Itālijas vienība Turīnas "Juventus" mājās ar 3:1 (2:0) pieveica Eindhovenas PSV no Nīderlandes, bet Anglijas premjerlīgas klubs Birmingemas "Aston Villa" Šveicē ar 3:0 (2:0) - Bernes "Young Boys".

Šajā sezonā pirmoreiz ierastā grupu turnīra vietā, kad komandas bija sadalītas grupās pa četrām, visas komandas par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs cīnās vienā 36 komandu grupā, aizvadot pa astoņām spēlēm.

Uzreiz astotdaļfinālā iekļūst pirmo astoņu vietu ieguvējas, bet nākamās 16 komandas spēlēs 1/16 finālā.

Jau ziņots, ka Latvijas čempione RFS Čempionu līgas kvalifikācijas otrās kārtas duelī divu maču summā ar 1:7 piekāpās Norvēģijas čempionei "Bodo"/"Glimt", sacensības turpinot UEFA Eiropas līgā.

Sacensību fināls notiks 2025.gada 31.maijā Minhenē.

Iepriekšējās sezonas finālā Londonā Madrides "Real" futbolisti ar 2:0 pārspēja Dortmundes "Borussia".