Latvijas vīriešu futbola izlase piektdien "Daugavas" stadionā Baltijas kausa pirmajā spēlē ar rezultātu 3:1 (1:0) pārspēja Lietuvu.

Latvijas izlasē izcēlās Eduards Emsis un Roberts Uldriķis, bet vienu bumbu paši lietuvieši ieraidīja tīklā pēc Andreja Cigaņika centrējuma.

Mača pirmajās minūtēs spēle ritēja Lietuvas izlases laukuma pusē, taču par bīstamo momentu parūpējās pretinieki, spēles 16.minūtē Arvīdam Novikam pēc soda sitiena trāpot pa vārtu sānu tīklu. Latvijas izlasei pirmais bīstamais uzbrukums bija 33.minūtē, kad pēc ātra pretuzbrukuma garām no distances garām vārtiem sita  Cigaņiks.

Pirmos vārtus Latvijas izlase guva mača 37.minūtē, kad pēc Cigaņika centrējuma no kreisās malas bumbu savā tīklā iesita Marks Beneta. Pirmā puslaika kompensācijas laika pēdējā minūtē Latvijas izlase vairākas reizes apdraudēja dienvidu kaimiņu vārtus, vienā epizodē ar bīstamu centrējumu izceļoties atkal Cigaņikam.

Otrā puslaika sākumā, 50.minūtē, Novikovs pēc vēl viena soda sitiena tikai nedaudz sita pāri Latvijas izlases vārtiem. Mača 61.minūtē Dainis Kazakevičs veica trīskāršo maiņu, spēli turpinot ar uzbrūkošāku sastāvu.

Spēles 67.minūtē lietuvieši izlīdzināja rezultātu. Uz maiņu nākušā Pauļa Golubicka raidījumu bloķēja Antonijs Černomordijs, bet lietuvietis ar atkārtotu sitienu no soda laukuma līnijas iegrieza bumbu tālajā vārtu stūrī. Tiesa, pāris minūtes vēlāk pēc stūra sitiena precīzi ar galvu sita Eduards Emsis, pussargam gūstot savus pirmos vārtus izlasē - 2:1

Savukārt 12 minūtes pirms pamatlaika beigām pēc pretuzbrukuma tikai nedaudz garām vārtiem bumbu sita Raimonds Krollis, toties viņš piedalījās nākamajā vārtu guvumā. 85.minūtē "Valmieras" uzbrucējs pēc gaisa divcīņas nolika bumbu Uldriķim, kurš izkārtoja sev sitiena pozīciju un ar kreiso kāju raidīja bumbu mērķī - 3:1.

Pāris minūtes vēlāk nedaudz virs vārtiem sita Dāvis Ikaunieks, bet atlikušajā laikā nevienai no izlasēm nebija reālas iespējas izmainīt cīņas rezultātu.

Maču vārtos uzsāka Roberts Ozols, aizsardzībā bija Raivis Andris Jurkovskis, Mārcis Ošs, Antonijs Černomordijs un Roberts Savaļnieks, balstā bija Eduards Emsis un Krišs Kārkliņš, zem uzbrucēja Artūrs Zjuzins, flangos Andrejs Cigaņiks un Alvis Jaunzems, bet uzbrukuma smailē - Roberts Uldriķis.

Spēle norisinājās bez līdzjutēju klātbūtnes.

Trīs dienas vēlāk Latvijas izlasei izbraukumā paredzēta pārbaudes spēle ar Vāciju, bet 10.jūnijā Igaunijā plānota otrā Baltijas kausa spēle ar mājiniekiem.

Lietuvas izlase Baltijas kausa pirmo spēli aizvadīja jau otrdien, kad mājās ar 0:1 piekāpās Igaunijai.

Abas valstsvienības pēdējās trīs savstarpējās spēles aizvadījušas tieši Baltijas kausā. Pirms trim gadiem spēle Lietuvā noslēdzās neizšķirti 1:1, bet iepriekšējos divos gados Latvijas izlase uzvarēja ar attiecīgi 2:1 un 1:0.

Latvijas izlase ir patreizējā Baltijas kausa glabātāja.

Nākamās oficiālās spēles Latvijas izlasei būs septembra sākumā, kad turpināsies 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikls.

Latvijas izlase pulcējās vienkopus 30.maijā.

Latvijas vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts jūnijā gaidāmajām spēlēm:

Vārtsargi: Roberts Ozols ("Riga"), Krišjānis Zviedris ("Liepāja"), Rihards Matrevics ("Valmiera");

Aizsargi: Vitālijs Maksimenko (Ļubļanas "Olimpija", Slovēnija), Kaspars Dubra ("Oleksandrija", Ukraina), Roberts Savaļnieks, Elvis Stuglis, Vladislavs Sorokins (visi - RFS), Igors Tarasovs (Ahnas "Ethnikos", Kipra), Mārcis Ošs ("Lugano", Šveice), Raivis Andris Jurkovskis ("Dundalk", Īrija), Antonijs Černomordijs, ("Riga"), Krišs Kārkliņš ("Liepāja");

Pussargi: Artūrs Zjuzins, Renārs Varslavāns (abi - RFS), Jānis Ikaunieks (Kuopio "Palloseura", Somija), Vladimirs Kamešs, Vladislavs Fjodorovs (abi - "Riga"), Andrejs Cigaņiks (Luhanskas "Zorja", Ukraina), Eduards Emsis (Erevānas "Noah", Armēnija), Alvis Jaunzems ("Valmiera"), Aleksejs Saveļjevs ("Mantova", Itālija), Raivis Ķiršs ("Daugavpils");

Uzbrucēji: Dāvis Ikaunieks ("Liepāja"), Vladislavs Gutkovskis (Čenstohovas "Rakow", Polija), Roberts Uldriķis ("Sion", Šveice), Raimonds Krollis ("Valmiera").