Rīgā +20 °C
Pirmdiena, 8. jūlijs
Adele, Antra, Ada

Ceturtās līgas futbola klubs Bredfordas City sensacionāli sasniedz Anglijas Līgas kausa izcīņas finālu

Vietu Anglijas Līgas kausa izcīņas futbolā finālā otrdien sensacionāli nodrošināja valsts pēc spēka ceturtās līgas - League Two - klubs Bredfordas City

Aizvadītajā turnīra pusfināla dueļa atbildes spēlē City vienība ar rezultātu 1:2 (0:1) izbraukumā zaudēja premjerlīgas klubam Birmingemas Aston Villa, bet divu maču summā bija pārāka ar 4:3, jo dueļa pirmajā cīņā 8.janvārī savā laukumā uzvarēja ar 3:1.

Spēles 24.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja beļģu uzbrucējs Kristiāns Benteke, bet viesiem tik ļoti svarīgos vārtus izbraukumā 55.minūtē guva uzbrucējs Džeimss Hensons. Vadību Aston Villa atguva minūti pirms cīņas beigām, kad izcēlās austriešu uzbrucējs Andrēass Vīmans, tomēr vēl vienus vārtus mājiniekiem gūt neizdevās.

City klubs tālajā 1911.gadā triumfēja Anglijas Futbola asociācijas (FA) kausa izcīņā, bet kopš tā laika ne reizi nebija ticis līdz galveno turnīru finālam. Tomēr tagad Līgas kausa finālā ceturtās līgas klubs spēlēs pirmo reizi kopš 1962.gada.

Pirms turnīra City komandas izredzes uz uzvaru tajā bukmeikeru skatījumā tika vērtētas kā 10 000 pret vienu.

"Esam nonākuši sapņu zemē," pēc mača izteicās komandas vārtsargs Mets Djūks. "Nedomāju, ka kādreiz spēsim aptvert, ko esam paveikuši."

Iepriekš turnīrā City futbolisti apspēlēja arī premjerlīgas klubus Londonas Arsenal un Vīganas Athletic.

Uzvarot Līgas kausa finālā, City komanda tiks pie iespējas nākamajā sezonā spēlēt UEFA Eiropas līgas turnīrā.

Tikmēr otrajā pusfināla pārī spēkiem mērojas premjerlīgas klubi Londonas Chelsea un Svonsī City. To pirmajā cīņā 9.janvārī izbraukumā ar 2:0 pārsteidzoši uzvarēja Svonsī City futbolisti, bet atbildes mačs Londonā notiks trešdien.