Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Metz uzvar Ikaunieka debijas mačā

Latviešu uzbrūkošais futbola pussargs Jānis Ikaunieks otrdien debitēja Francijas augstākās līgas komandas_ Metz _sastāvā, palīdzot tai sasniegt vietējās kausa izcīņas astotdaļfinālu.Ikaunieks laukumā izgāja uz nepilnām divām minūtēm, bet Metz 1/16 fināla mačā izbraukumā ar 3:0 vien pagarinājumā pieveica Francijas pēc spēka trešās līgas klubu _Avranches.

_Ikaunieks laukumā devās 119.minūtē, nomainot Jeni Ngbakoto.Spēles pamatlaikā vārtu netika gūti, bet pagarinājuma sākumā Metz izcēlās divreiz trīs minūšu laikā, atzīmējoties senegālietim Girānam Ndo un Bunam Saram, bet punkts mačam tika pielikts 115.minūtē, kad kāds no_ Avranches futbolistiem ieraidīja bumbu savos vārtos, turklāt brīdi pirms tam mājinieki bija palikuši mazākumā.Zīmīgi, ka mača sākums aizkavējās vairāk nekā par 30 minūtēm, jo Avranches _stadionā neilgi pirms cīņas ievada pazuda elektrība.Pirms tam iepriekšējā kausa kārtā Metz ar 2:1 pieveica citu trešās līgas vienību Epinal, bet Avranches sagādāja sensāciju un ar 1:0 pārspēja augstākās līgas komandu _Lorient._Jau vēstīts, ka Ikaunieks un Metz savā starpā noslēguši vienošanos līdz 2019.gadam jeb uz četriem ar pusi gadiem.Iepriekš Ikaunieks bija pieteikts vienai Metz spēlei Francijas čempionātā, bet šī bija pirmā cīņa, kurā viņš izgāja laukumā.Kā zināms, aizvadītajā sezonā, pārstāvot Liepājas komandu, virslīgas čempionātā pašlaik 19 gadus vecais pussargs izcēlās ar 23 vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kļūstot par turnīra otro rezultatīvāko spēlētāju.Ikaunieks decembrī tika atzīts par aizvadītās sezonas labāko spēlētāju virslīgā, kā arī 2014.gadā divas reizes izpelnījās mēneša labākā spēlētāja godu.Francijas čempionāta kopvērtējumā Metz pēc pašlaik ar 20 punktiem atrodas 17.vietā 20 klubu konkurencē.Ikaunieks spēlētāja karjeru sāka Kuldīgā, kur ar vietējo komandu divreiz uzvarēja Latvijas jaunatnes čempionātā, bet tagad jau ilgstoši dzīvo Liepājā.Pērnā gada rudenī Ikaunieks debitēja arī Latvijas valstsvienībā, kurā līdz šim aizvadījis divas spēles.