Par prioritātēm. Pone savā skaidrojumā pārmetuma akmeņus sviež Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) dārziņā, skaidri norādot, ka LPF dalībnieku sarakstu iesniegusi prioritārā secībā atbilstoši delegātu uzdevumiem un veicamajām aktivitātēm olimpisko spēļu laikā. Tātad treneris ir bijis sarakstā aiz federācijas prezidenta: «Ņemot vērā sportistes iespējas cīnīties par iekļūšanu pusfinālā, šī trenera atrašanās galīgi nebija prioritāra un būtiska.»
Par personiskajiem rēķiniem. Pone neslēpj, ka Jakubovskis ir slikti rīkojies, sūtot sūdzību uz Starptautisko Ūdens sporta federāciju, aicinot uz 2012. gada olimpiādi nesūtīt nevienu Latvijas peldētāju. Toreiz LPF iekļaušanai olimpiskajā delegācijā rekomendēja Gabrielu Ņikitinu, nevis labāku rezultātu uzrādījušo Ribakovu. Puslīdz skaidrs, ka Jakubovska atstāšana mājās ir atbildes sitiens. Jo vairāk tāpēc, ka LOK piedāvāja Ponem ātrāk atgriezties Latvijā, lai uz peldētāju starta varētu ierasties Jakubovskis. Pone nepiekrita.
Savdabīga un ar zemtektiem šajā situācijā ir LOK amatpersonu nostāja. Pašreizējais LOK prezidents Aldons Vrubļevskis nosodīja Pones rīcību, izsakoties, ka Peldēšanas federācijas prezidents rīkojies neētiski. Tikmēr LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers sliecas aizstāvēt peldēšanas priekšstāvi, sakot, ka, pēc viņa novērojumiem, Pone olimpisko spēļu laikā nopietni strādājis, tiekoties ar ietekmīgām peldēšanas amatpersonām. Latvijas delegācijā neviens cits ar šādiem novērojumiem nav padalījies. Kāpēc to ir darījis tieši Tikmers? 30. septembrī būs LOK Ģenerālās asamblejas pārskata - vēlēšanu sesija, ievēlot LOK vadību nākamajai četrgadei. Runā, ka uz prezidenta amatu mērķējot Tikmers. Ja reiz tā, tad katra balss var būt svarīga. Arī peldētāju.