Kā aģentūrai LETA pastāstīja LPF valdes priekšsēdētājs Aivars Platonovs, no UR saņemta informācija, ka ir veikta ieraksta maiņa saistībā ar valdes sastāvu. Lai gan veikto ierakstu, kā norādīja Platonovs, vēl ir iespējams apstrīdēt, LPF ir priecīga par UR veikto valdes sastāva ieraksta maiņu, tādējādi, iespējams, pieliekot punktu strīdam par vadības grožiem starp bijušo LPF prezidentu Kasparu Poni un valdi un esošo valdi, atzina Platonovs.
LPF valdes priekšsēdētājs skaidroja, ka federācija bija iesniegusi UR prasītos paskaidrojumus saistībā ar septembra vidū sasaukto biedru ārkārtas sapulci, līdz ar to jautājums saistībā ar to, vai biedru sapulce tikusi sasaukta saskaņā ar pastāvošo normatīvo regulējumu, esot atrisināts, sacīja Platonovs.
Vēl septembra beigās UR bija atlicis pieprasīto ierakstu izmaiņu veikšanu, pieprasot federācijai papildu informāciju. Līdzšinējais LPF prezidents Pone UR bija iesniedzis LPF biedru reģistru, kas, pēc LPF jaunās valdes rīcībā esošās informācijas, neatbilst patiesajai situācijai - saskaņā ar šo iesniegto reģistru LPF ietilpst 60 biedru organizācijas, lai gan faktiski juridiskais statuss ir tikai 26 biedrības biedriem. Pārējie sarakstā iekļautie biedri vai nu atzīstami kā asociētie biedri, kuriem atbilstoši LPF statūtiem nav balsstiesību, vai arī tie vispār neatzīst sevi par LPF biedriem un nekad nav pieprasījuši uzņemšanu LPF.
Tādējādi patlaban LPF valde apstiprināta piecu cilvēku sastāvā - tajā darbojas Ilva Ivaškina, Aleksejs Ļeonovs, Zelma Ozoliņa, Ģirts Treiguts un Platonovs.
LETA jau ziņoja, ka jautājums par Pones atbilstību LPF prezidenta amatam radies Riodežaneiro olimpisko spēļu laikā, uz kurām uz ilgu laika periodu bija devies Pone, savukārt uz tām netika Latvijas peldētājas Aļonas Ribakovas treneris Germans Jakubovskis, kurš dalībai XXXI Olimpiādē bija akreditēts.
Pone uz Olimpiādi bija devies ar trenera akreditāciju, tomēr viņš pats gan iepriekš nevarēja pastāstīt, kāpēc viņš olimpiskajās spēlēs ir ar šādu akreditāciju, kurai, visticamāk, bija jāpienākas Jakubovskim.
Pone neatzina, ka, iespējams, nav rīkojies pareizi, nedodot savu vietu Riodežaneiro olimpiskajā ciematā Jakubovskim, bet kritizēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) darbību, vainu par notikušo noveļot uz olimpisko sportu pārraugošo organizāciju, jo LOK ceļam uz Olimpiādi bija apstiprinājusi piecas personas, tomēr visi uz tām nevarēja tikt.
Pēc paziņojuma par biedru ārkārtas sapulces sasaukšanu LPF valde izplatīja atkārtotu paziņojumu par federācijas kopsapulci 3.oktobrī, vienlaikus uzsverot, ka LPF valde vērsusies tiesībsargājošās iestādēs saistībā ar iespējamu noziedzīgu nodarījumu, sagatavojot pieprasījumu LPF biedru ārkārtas sapulces sasaukšanai, kurā tika plānots lemt par neuzticības izteikšanu federācijas prezidentam Ponem.
LOK iepriekš tāpat atklāja, ka Pone bija atteicies doties mājās agrāk, lai Jakubovskis varētu ierasties vismaz uz sacensību laiku, jo konkrētajā brīdī Latvijas delegācijai nebija pieejams vairāk vietu olimpiskajā ciematā.