Rīgā +23 °C
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Septiņcīņniece Ikauniece izcīna pasaules Universiādes sacensību sudraba medaļu

Latvijas septiņcīņniece Laura Ikauniece izcīnījusi sudrabu medaļu Krievijas pilsētā  Kazaņā notiekošajās pasaules XXVII Universiādes sacensībās, liecina informācija turnīra interneta vietnē. L. Ikauniece septiņu vieglatlētikas disciplīnu kopsummā finišēja otrā ar 6321 punktu, kas ir arī viņas labākais rezultāts šajā sezonā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Krievijas sportiste, 2011. gada pasaules čempione un Londonas Olimpisko spēļu bronzas medaļas laureāte Tatjana Černova – 6623 punkti, kas ir šīs sezonas labākais rezultāts pasaulē. Trešā palika pieredzējusī Ungārijas pārstāve Ģiorģi Živočka-Farkaša – 6269 punkti, kurai šis rezultāts ir arī personiskais rekords.

Jāpiebilst, ka pirms pēdējās disciplīnas – 800 metru skrējiena – L. Ikauniece ungārieti apsteidza tikai par astoņiem punktiem, tomēr Latvijas sportiste finišēja ar ceturto labāko laiku – 2:14,10 (905 punkti), kamēr uzreiz aiz viņas palikusī Ģ.  Živočka-Farkaša iespēja tikai 2:17,26 (861 punkts). Pavisam līdz finišam tika 17 no sacensības uzsākušajām 19 sportistēm.

L. Ikaunieces rezultāti pa disciplīnām: 100 m/b - 13,85 s - 1000 punkti (2. vieta), augstlēkšana - 1,80 m - 978 punkti (5. vieta), lodes grūšana - 12,88 m - 719 punkti (7. vieta), 200 m - 24,08 s - 973 punkti (3. vieta), tāllēkšana - 6,20 m - 912 punkti (3. vieta), šķēpa mešana - 48,67 m - 834 punkti (4. vieta), 800 m - 2:14,10 s - 905 punkti (4. vieta).

Jāatgādina, ka Latvijas jaunā septiņcīņniece pērn izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionātā, savukārt 2011. gadā viņa tāpat bija trešā Eiropas čempionātā junioriem, bet 2009. gadā ieguva sudraba godalgu pasaules čempionātā jauniešiem. L. Ikaunieces personiskais un atkārtots Latvijas rekords septiņcīņā ir 6414 punkti, un tas tika sasniegts 2012. gada Olimpiskajās spēlēs Londonā, kur viņa ieņēma 9. vietu.

Latvijas sportisti pasaules Universiādes sacensībās Kazaņā iepriekš bija tikuši pie divām bronzas medaļām. Tās ieguva airētāja Elza Gulbe un klasiskās jostu cīņas sportists Jānis Rērihs.