Formāli LVS ir rīkojusies atbilstoši pašu izstrādātajiem atlases kritērijiem. Starptautiskie kvalifikācijas normatīvi bija jāizpilda no 2015. gada 1. janvāra līdz 2016. gada 24. jūnijam, savukārt LVS paģērēja, ka normatīvs ir jāizpilda arī 2016. gadā, ja sportists braucienam uz Amsterdamu cer iegūt federācijas finansējumu. Latiševa-Čudare to neizdarīja, tāpēc palika bez LVS atbalsta. No vienas puses, LVS nav ko pārmest, taču, no otras - vai tiešām sezonas pirmajā pusē bija jāprasa izpildīt normatīvu, ja sportistiem ir jādomā par to, lai optimālā kondīcija būtu jūlijā un augustā uz Eiropas čempionātu un olimpiskajām spēlēm?
LVS valdes loceklis Guntis Peders, kurš pats ir bijis augstas klases vieglatlēts (Eiropas 1996. gada vicečempions 60 metru barjerskrējienā), strikti ieņem LVS valdes vairākuma pozīciju. "Es esmu noskaņots vēl kategoriskāk. Manuprāt, normatīvs konkrētajā gadā būtu jāizpilda pat divas reizes, lai pārliecinātos, vai sportists ir tiesīgs iegūt LVS finansējumu." Pretējās domās ir Latvijas vieglatlētikas izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs. "Mana pozīcija ir tāda, ka brauciens bija jāapmaksā visiem, kuri ir izpildījuši Rio normatīvu. Olimpiskais normatīvs šoreiz ir pietiekami augsts. Ja arī sportists to ir sasniedzis iepriekšējā gadā, tas apliecina viņa augsto kvalifikāciju." LVS Treneru padomes priekšsēdētājs Guntars Gailītis Dienai skaidroja, ka padome ieteikusi visus Eiropas čempionāta normatīvus izpildījušos sportistus sūtīt uz Amsterdamu par LVS līdzekļiem, taču LVS valde lēmusi savādāk.
Dzenoties pēc normatīva konkrētajā gadā, itin bieži gadās arī tā, ka sportists sevi izsmeļ vēl pirms galvenajām sacensībām. Arī Amsterdamā Latvijas komandā bija vieglatlēti, kuri krietni atpalika no sava labākā rezultāta, turpretī citi, un viņu skaitā arī Latiševa-Čudare, tieši galvenajos mačos sasniedza savu sezonas labāko rezultātu.
Visu rakstu lasiet pirmdienas, 18.jūlija, laikrakstā Diena!