Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Peldbaseinu darbība nav ierobežota un tie turpina darbu

Peldbaseinu darbība nav ierobežota un tie turpina darbu, sniedzot apmeklētājiem pakalpojumus, bažas par baseinu nepieejamību piektdien kliedē Latvijas Peldēšanas federācija (LPF).

Reaģējot uz saņemtajiem jautājumiem un dažādu interpretāciju attiecībā uz 13.oktobra valdības sēdē pieņemtajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, LPF norāda, ka peldbaseinu darbība netiek ierobežota un tie drīkst turpināt darbu un sniegt peldbaseina apmeklējuma pakalpojumus, nodrošinot normatīvajos aktos noteiktos piesardzības pasākumus un ierobežojumus.

LPF informē, ka arī pēc 17.oktobra peldbaseina individuālam apmeklējumam nav noteikti nekādi papildu ierobežojumi un peldbaseini drīkst turpināt darbu, ievērojot jau iepriekš spēkā esošos piesardzības pasākumus un ierobežojumus.

Attiecībā uz apmeklētāju skaitu peldbaseinā, spēkā ir prasība, kas nosaka, ka sniedzot baseina pakalpojumu, vienai personai tiek nodrošināta ne mazāk kā sešu kvadrātmetru liela ūdens virsmas platība, izņemot baseinus labsajūtai (rekreācijai), kuros tiek nodrošināta ne mazāk kā četru kvadrātmetru liela ūdens virsmas platība.

Pieņemtie ierobežojumi neietekmē arī peldēšanas prasmju apguves procesu (peldēšanas mācīšanu) vai cita veida peldbaseinu apmeklējumu, kas tiek īstenots mācību saturā un kurā piedalās vienas grupas/klases izglītojamie (bērnudārzos, skolās, augstskolās) - šādas nodarbības joprojām drīkst notikt.

Tāpat LPF norāda, ka peldbaseina apmeklētāji drīkstēs izmantot ģērbtuves un mazgāšanās dušā pirms peldbaseina apmeklējuma joprojām ir obligāta higiēnas norma un prasība ikvienam peldbaseina apmeklētājam.

Ar 17.oktobri peldbaseinos ir aizliegta tikai organizētu interešu izglītības un sporta nodarbību/treniņu, kā arī sporta pasākumu (sacensību) norise.

Jau ziņots, ka valdība pieņēmusi lēmumu, ka no 17.oktobra līdz 6.novembrim sporta treniņi (nodarbības) tiek organizēti ārtelpās, individuāli vai attālināti. Organizējot grupu sporta treniņus (nodarbības) ārtelpās, neizmanto ģērbtuves. Minētais ierobežojums nav attiecināms uz Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta treniņiem pieaugušajiem.

Tāpat no 17.oktobra līdz 6.novembrim aizliegts organizēt sporta pasākumus. Minētais aizliegums nav attiecināms uz starptautiskajiem sporta pasākumiem, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensībām pieaugušajiem.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi