Olimpisko spēļu noslēguma ceremonija sākās ar Brazīlijai raksturīgiem priekšnesumiem un mūziku, bet pēc tam bērnu korus nodziedāja Brazīlijas himnu, un tika pacelts rīkotājvalsts karogs. Vietējai mūzikai skanot sākās valstu karogu parāde, kurā sarkanbaltsarkano ar airētājam raksturīgu plašu vēzienu ienesa Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs.
Karognesējiem sekoja valstu sportisti, kuri jautrā noskaņojumā iegāja stadionā. Atlēti iemūžināja parādi, medaļnieki dižojās ar izcīnītajām godalgām, sportisti uzņēma "selfijus" un mēģināja sevi atrādīt kameru priekšā.
Tomēr trīs sportisti vēl nevarēja priecāties par saņemtajām medaļām, jo noslēguma ceremonijā notika tradicionālā maratonistu apbalvošana. Svētdien 42,195 kilometru garās distances finišu pirmais šķērsoja Eliuds Kipčoge, kuram par godu tika atskaņota Kenijas himna.
Noslēguma ceremonijā tika sveikti arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Sportistu komisijā ievēlētie atlēti. Sportistu komisijā tika ievēlēta vācu paukotāja Brita Heidemane, ungāru peldētājs Daniels Gjurta, Krievijas kārtslēcēja Jeļena Isinbajeva un Dienvidkorejas galda tenisists Rju Sinmins.
Pēc tam tika atskaņota olimpisko spēļu dzimtenes Grieķijas himna, bet turpinājumā, atskanot olimpiskajai himnai, tika nolaists un iznests no stadiona arī olimpiskais karogs. Turpinājumā Riodežaneiro mērs Eduārdu Paišs nodeva simbolisko olimpisko karogu SOK prezidentam Tomasam Baham, kurš savukārt to tālāk nodeva Tokijas pašvaldības vadītājas Juriko Koikes rokās.
Pēc tam sekoja Tokijas priekšnesumi un pašā noslēgumā arī SOK prezidenta uzruna, kurā Bahs atzina, ka šīs bijušas brīnišķīgas olimpiskās spēles brīnišķīgā pilsētā.
"Paziņoju 31.Vasaras olimpiskās spēles par noslēgtām. Saskaņā ar tradīcijām, aicinu visu pasaules jaunatni pulcēties, lai pēc četriem gadiem Tokijā svinētu 32.Vasaras olimpiskās spēles. Uz redzēšanos, Riodežaneiro!," uzrunu noslēdza Bahs.
Pēc Baha atvadu vārdiem mierīgas mūzikas ritmos tika nodzēsta olimpiskā uguns, bet pēc skumjā mirkļa sekoja uguņošana un karnevāls.
Tiesa, svinīgais pasākums gan nespēja aizpildīt Marakanas stadiona sēdvietas, kā tas bija futbola turnīra finālā, kur uzvaru pēcspēles sitienu sērijā svinēja mājiniece.
Latvijas delegācijas pieteikumā bija 34 sportisti, bet uz starta stājās 32 no viņiem, jo šķēpmetēja Līna Mūze Eiropas čempionātā guva krustenisko saišu traumu, bet Valērijs Žolnerovičs olimpisko spēļu maratona distances priekšvakarā atsvaidzināja kājas savainojumu, kā dēļ četrgades lielākais sporta forums viņiem gāja secen.
Latvijas delegācija bija tuvu medaļai, taču svarcēlāja Rebeka Koha un daudzcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa palika tūlīt aiz goda pjedestāla. Tikai 18 gadus vecajai Kohai svara kategorijā līdz 53 kilogramiem līdz bronzas medaļai pietrūka vien divu kilogramu, savukārt Ikaunieci-Admidiņu pēc septiņcīņas maratona no trešās vietas šķīra 36 punkti.
Sacensību pirmspēdējā dienā līdzjutējus iepriecināja smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, kurš 200 metru distancē palika piektais, izcīnot trešo augstāko vietu Latvijas komandā. Viņš no pjedestāla atpalika par 0,229 sekundēm.
Kopš 1992.gada, kad Latvija kā neatkarīga valsts atgriezās olimpiskajā saimē, mūsu sportisti vasaras spēlēs allaž bija tikuši uz goda pjedestāla.
Riodežaneiro ir pirmā pilsēta Dienvidamerikā, kura ieguva tiesības rīkot olimpiskās spēles. Tomēr tā saņemt iespēju organizēt četrgades lielāko sporta notikumu mēģināja arī iepriekš - pirmo reizi tas notika, gatavojoties 1936.gada olimpiskajām spēlēm, kas rezultātā notika Berlīnē. Vēlāk Riodežaneiro kā kandidātpilsēta startēja arī 2004. un 2012.gada spēlēm, tomēr tiesības organizēt olimpiskās spēles Brazīlijas metropole ieguva tikai 2009.gadā, izcīnot iespēju rīkot 31.Vasaras olimpiskās spēles 2016.gadā un apsteidzot trīs citas kandidātpilsētas - Čikāgu, Madridi un Tokiju.
Galvenais olimpiskais stadions - Marakanas stadions - pilsētā tika uzbūvēts jau pirms aptuveni 70 gadiem, to atjaunojot pirms 2014.gadā aizvadītā Pasaules kausa futbolā.
Par medaļām Riodežaneiro cīnījās vairāk nekā 10 500 sportisti, kuri sadalīja 306 godalgu komplektus 28 sporta veidos. Šajās olimpiskajās spēlēs programmā atgriezās golfs un regbijs-7. Abi sporta veidi starp olimpiskajiem bija pagājušā gadsimta sākumā, bet iespēju atgriezties ieguva 2009.gadā.