Pirmais periods līdzīgā cīņā beidzās bez gūtajiem vārtiem.
Pēc Pētera Trekšes piespēles paralēli vārtu līnijai bumbiņu tukšā vārtu labajā augšējā stūrī 23.minūtē raidīja aizsargs Artūrs Jurševskis, atklājot rezultātu spēlē - 1:0.
2:0 pretuzbrukumā 34.minūtē panāca Rolands Kovaļevskis, kurš pēc vēl vienas Trekšes piespēles, nokļuvis vienatnē pret norvēģu vārtsargu Markusu Jelsnesu, no vārtsarga laukuma līnijas raidīja bumbiņu vārtos - 2:0.
Tikai 28 sekundes vēlāk pēc līdzīga pretuzbrukuma tika panākts 3:0, un Moricam Krūmiņam pēc Kevina Šmita piespēles vienatnē pret vārtsargu atlika trāpīt vārtu augšējā daļā.
Trešā perioda vidū 83 sekunžu laikā 2:3 panāca Ūle Mosins Ūlesens Jāņa Ragovska noraidījuma laikā un Arvids Vibrings Lindkvists, taču mača galarezultātu 95 sekundes pirms mača beigām vairākumā pēc Kovaļevska piespēles fiksēja Trekše - 4:2.
Pirmajā čempionāta spēlē latvieši pirmie guva vārtus, taču graujoši zaudēja vienai no turnīra favorītēm Zviedrijai ar rezultātu 1:11. Otrajā mačā Latvija spēlēja neizšķirti 5:5 ar Dāniju, bet trešajā spēlē piekāpās Somijai ar 2:7. Ieņemot trešo vietu grupā, Latvija izslēgšanas turnīrs bija jāsāk no astotdaļfināla, kurā ar 16:3 tika pārspēta Kanāda. Trešdien latvieši ceturtdaļfinālā ar rezultātu 1:9 zaudēja Čehijai, bet piektdien pusfinālā par piekto vietu ar 6:2 pārspēja Slovākiju.
Norvēģija čempionāta ievadā zaudēja Šveicei (5:7), pēc tam uzvarēja Vāciju (7:4), bet grupu turnīra noslēgumā zaudēja Čehijai (3:7). Astotdaļfinālā ar 7:3 tika pārspēta Polija, ceturtdaļfinālā zaudējums 2:8 Zviedrijai, bet pusfinālā par piekto vietu gūta grūta uzvara 5:4 papildlaikā pār Igauniju.
Spēlē par septīto vietu Igaunija pagarinājumā ar 7:8 (1:3, 3:3, 3:1, 0:1) zaudēja Slovākijai.
Grupu turnīrā komandas spēlēja katra ar katru. A un B grupu pirmo divu vietu īpašnieces uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašniecēm bija duelēšanās ar otrā ešelona katras grupas divām spēcīgākajām izlasēm.
Caur kvalifikācijas turnīriem 35 izlasēm kopumā bija iespēja izcīnīt 13 ceļazīmes. Vietu pasaules čempionātā jau bija nodrošinājuši pašreizējie čempioni somi, bet, lai popularizētu šo sporta veidu arī Ziemeļamerikā, automātisku vietu sacensībās ieguva arī Kanāda un ASV.
Latvijas izlases galvenais treneris somu speciālists Rīhimeki valstsvienības divdesmitniekā iekļāvis divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 11 uzbrucējus.
Vislielākā pārstāvniecība ir no Cēsu "Lekrings" vienības - pieci spēlētāji, kam seko trīs spēlētāji no "Lielvārde"/"FatPipe". Divi spēlētāji ir no Talsu NSS/"Krauzers", bet pa vienam spēlētājam ir no četrām komandām - "Oxdog Ulbroka"/LU, "Kurši", "Ķekava", "Ogres Vilki". Trīs spēlētāji ir no Somijas vienības "Koovee", bet vēl divi no citām Somijas komandām - "Nokian KrP" un "LaSB", kā arī viens spēlētājs no Šveices komandas "Jets".
Latvijas valstsvienība pašlaik rangā ieņem astoto vietu. Iepriekšējā pasaules čempionātā, kas 2018.gadā notika Prāgā, Latvijas florbolisti izcīnīja piekto vietu. Latvijas izlase ir piedalījusies visos 12 līdz šim aizvadītajos pasaules čempionāta finālturnīros. Augstākais sasniegums, ko izdevies izcīnīt, ir piecas reizes izcīnīta piektā vieta.
Latvijas vīriešu florbola izlases sastāvs pasaules čempionātam:
Vārtsargi: Jānis Salcevičs ("Ogres Vilki"), Markuss Plūdums ("Lekrings");
Aizsargi: Armands Savins, Oskars Tūtāns (abi - "Lielvārde"/"FatPipe"), Morics Krūmiņš (Somijas "Nokian KrP"), Jānis Ragovskis (Somijas "LaSB"), Kārlis Petrovskis ("Oxdog Ulbroka"/LU), Ralfs Orste (Somijas "Koovee"), Artūrs Jurševskis ("Lekrings");
Uzbrucēji: Edgars Puriņš, Andris Rajeckis, Krišjānis Tiltiņš (visi trīs - "Lekrings"), Rolands Kovaļevskis, Pēteris Trekše (abi - Somijas "Koovee"), Toms Bitmanis, Artis Raitums (abi - "Talsu NSS"/"Krauzers"), Toms Akmeņlauks ("Kurši"), Kevins Šmits (Šveices "Jets"), Klāvs Jansons ("Ķekava"), Aivis Kusiņš ("Lielvārde"/"FatPipe").