Smidzinošs lietus
Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Latviešu volejbolistiem zaudējums Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrās kārtas pēdējā mačā

Latvijas vīriešu volejbola izlase svētdien piedzīvoja zaudējumu 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrās kārtas pēdējā mačā.

Jelgavā notiekošā otrās kvalifikācijas kārtas otrā sabraukuma trešajā mačā Latvija ar rezultātu 1-3 (25:15, 21:25, 24:26, 20:25) piekāpās Francijai.

Kā ziņots, vēl pirms šī mača bija zināms, ka Francija garantējusi vietu finālturnīrā, bet Latvija nākamajā gadā startēs pārspēlēs.

Jau ziņots, ka pirmās kārtas cīņā piektdien Latvija ar 3-1 (24:26, 25:14., 25:14, 25:16) uzvarēja Ungāriju, bet Francija ar 3-0 (25:22, 25:21, 25:19) pārspēja Spāniju.

Savukārt otrajā kārtā sestdien Latvija ar 3-1 (21:25, 25:23, 28:26, 25:23) pārspēja 2007.gada Eiropas čempionvienību Spāniju, garantējot otro vietu grupā, kamēr Francija ar 3-0 (26:24, 25:19, 25:20) uzvarēja Ungāriju.

Svētdienas pirmajā cīņā Spānija ar 3-1 (25:13, 24:26, 27:25, 25:22) pārspēja Ungāriju.

Latvijas izlases sastāvā šajā sabraukumā bija iekļauts arī Austris Štāls, kurš spēlē otrā tempa uzbrucēja pozīcijā, nomainot Andreju Zavorotniju.

Kā ziņots, pirmajā sabraukumā, kas pagājušajā nedēļā notika Ungārijā, Latvija sākotnēji ar 3-1 (25:19, 18:25, 25:19, 25:19) pārspēja sabraukuma saimnieci, turpinājumā ar 1-3 (18:25, 25:19, 18:25, 22:25) zaudēja Francijai, bet pēc tam samērā negaidīti ar 3-2 (25:18, 20:25, 22:25, 25:18, 15:8) pārspēja Spāniju.

F grupas kopvērtējumā sešu kārtu summā Francijas tika pie maksimāli iespējamajiem 18 punktiem, Latvijas izlase iekrāja 11 punktus, Spānijas kontā bija septiņi punkti, bet ungāri pie punktiem tā arī netika.

Visu apakšgrupu uzvarētāji automātiski garantēja vietu finālturnīrā, bet apakšgrupu otro vietu ieguvēji aizvadīs cīņas ar citu grupu šīs pašas vietas ieguvējiem, sadalot atlikušās trīs ceļazīmes uz finālturnīru.

F grupas otrajai spēcīgākajai vienībai trešajā posmā būs jātiekas ar A grupas otru spēcīgāko komandu. Šajā grupā svētdien savstarpējā mačā otro vietu sadala Turcijas un Portugāles izlases.

Finālturnīrs no 2013.gada 20. līdz 29.septembrim notiks Polijā un Dānijā. Finālturnīrā, kurā startēs 16 komandas, automātiski iekļuvušas Serbija, Itālija, Krievija, Slovākija un Bulgārija, kā arī Polija un Dānija, kas ir sacensību mājinieces.

Šajos turnīros Latvijas izlasei nepalīdz tās potenciālais līderis Gundars Celitāns, kurš pēc meningīta izslimošanas sasirga ar bronhītu.

Latvijas izlasei izvirzīts uzdevums kvalificēties 2013.gada Eiropas čempionāta finālturnīram.

Latvijas vīriešu volejbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta otrās kvalifikācijas kārtas otrajam turnīram: Ingars Ivanovs, Aivars Petruševics, Ansis Medenis, Armands Celitāns, Romāns Saušs, Viktors Koržeņevičs, Lauris Iecelnieks, Deniss Petrovs, Artis Caics, Jānis Vāvers, Hermans Egleskalns, Austris Štāls.