Ar Latvijas izlases uzvaru kopvērtējumā noslēdzies Maltas pagasta Grišcatos notikušais 2022. gada Baltijas čempionāts orientēšanās sportā. Otrajā vietā ierindojās Igaunijas orientieristi, bet trešajā – Lietuvas izlase.

Čempionāta otrajā dienā notika sacensības stafetē, kur M21E grupā uzvaru izcīnīja Igaunija-1 komanda (Kaarel Vesilin, Lauri Sild, Timo Sild), aiz sevis atstājot Latvija-1 (Edgars Bertuks, Uldis Upītis, Ainārs Lupiķis) un Latvija-2 (Andris Jubelis, Artūrs Pauliņš, Jānis Tamužs). Dāmu elites grupā uzvaru izcīnīja Lietuva-1, sudraba medaļas izcīnīja Igaunija-1 un bronzas godalgas Latvija-1 komandai (Laura Vīķe, Kristīne Kokina, Irita Puķīte).

Par Baltijas čempioniem stafetē M16 jauniešu grupā kļuva Latvijas-1 komanda (Edvards Zvirgzdiņš, Ritvars Ļepeškins, Roberts Arnicāns), kas pārliecināti apsteidza Lietuva-1 un Igaunija-3 komandas. Savukārt M20 grupā uzvarēja Igaunija-1, apsteidzot Latvijas pirmo komandu (Gustavs Staņa, Jēkabs Ločmelis, Matīss Saulīte) un Lietuvas pirmo komandu. Jaunietēm W16 grupā Baltijas čempionu titulu nodrošināja sev Elīza Odiņa, Laura Krūmiņa, Līva Elīza Andersone, apsteidzot Lietuva-1 komandu, bet bronzas medaļas Latvijas trešajai komandai (Sandija Rumba, Luīze Plone, Lauma Jānelsiņa). Arī W20 grupā Latvijas jaunajām orientieristēm Baltijas čempionu tituls – uzvarēja Latvija-1 komanda (Leonarda Baltiņa, Agnese Jaunmuktāne, Laura Berķe), otrajā vietā Igaunija-1, trešajā Lietuva-2.

Atgādinām, ka Baltijas čempionātā sacensībās garajā distancē Latvijas orientieristi izcīnīja 12 medaļas. Vīru elitē Rūdolfam Zērnim sudrabs, dāmu elitē Laurai Vīķei bronza. M16 grupā uz goda pjedestāla stājās Edvards Zvirgzdiņš, Roberts Arnicāns un Ritvars Ļepeškins, M18 grupā sudraba medaļa Gustavam Staņam, savukārt M20 grupā par Baltijas čempionu kļuva Matīss Saulīte. W14 grupā zelta medaļu kaklā kāra Lauma Jānelsiņa, bet Luīzei Plonei sudraba medaļa. 16 gadīgo meiteņu grupā Elīzai Odriņai bronzas medaļa, savukārt sudraba medaļa, W18 grupā Laurai Berķei un W20 grupā Kristīnei Berķei.

Sacensības organizēja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Rēzeknes novada domi un orientēšanās klubu “Stiga”. Paralēli Baltijas čempionātam jauniešu un elites grupās norisinājās arī Baltijas veterānu čempionāts, kur divu dienu kopvērtējumā Latvijas orientieristi izcīnīja 41 medaļu (11 zelta, 14 sudraba, 16 bronzas).