Rāmavas lāči Latvijas regbija čempionātā debitē ar sakāvi pret Miesniekiem

Ķekava/Miesnieki komanda otrdien svinēja graujošu uzvaru Latvijas klasiskā regbija čempionāta 2020.gada sezonas atklāšanas spēlē, informē Latvijas Regbija federācija (LRF).

Pērnā gada Latvijas vicečempioni ar rezultātu 57:5 (26:0) pārspēja sava kluba goda prezidenta Ulda Bautra izveidoto un trenēto komandu "Rāmavas lāči".

"Miesnieki" pirmajā puslaikā pretiniekus atstāja sausā ar 26:0, bet otrā puslaika beigās, kad favorītu pārsvars jau bija 50:0, "Rāmavas lāčiem" izdevās ielauzties un piezemēt bumbu arī vicečempionu teritorijā. Vēsturiskos pirmos punktus komandas pirmajā oficiālajā mačā guva Agris Vanags.

"Rāmavas lāči" jau spēles pirmajās minūtēs palika bez komandas kapteiņa Artūra Andersona, kurš guva nopietnu kājas traumu un nekavējoties tika aizvests uz slimnīcu.

"Ķekava"/"Miesnieki" visā mačā veica deviņus piezemējumus - trīsreiz bumbu aiz līnijas nolika Ivars Eglis, divreiz bumbu ienesa Andrejs Mantinieks, bet pa reizei piezemēja Kristers Spalva, Edgars Cīrulis, Leno Bramanis un Maksims Batrakovs.

Ar sešiem precīziem realizācijas sitieniem 12 punktus "Miesniekiem" guva Juris Iesalnieks.

Latvijas čempionāta nākamā spēle notiks piektdien plkst.19.30 Upesciemā, kur tiksies "Jūrmalas" un "Eži"/"EK Sistēmas" komandas, bet abas turnīra favorītes "Ķekava"/"Miesnieki" un "Garkalne"/"Livonia" nedēļas nogalē aizvadīs mājas spēles ar Lietuvas komandām Baltijas "Top līgā".

Covid-19 pandēmijas dēļ saīsinātajā Latvijas regbija čempionāta sezonā startēs sešu klubu komandas - "Livonia"/"Garkalne", "Miesnieki"/"Ķekava", LMT/"Eži", "Jūrmala", Valmieras "Fēnikss" un "Rāmavas Lāči", kas izspēlēs viena apļa turnīru.

Latvijas čempionāts notiks piecās spēļu kārtās no 14.jūlija līdz 6.septembrim.

Latvijas kausa izcīņas pusfināla spēles risināsies 19.septembrī, bet kausa fināls paredzēts 26.septembrī. Savukārt Latvijas čempionāts regbijā-7 notiks 29.augustā Baldonē.