Rīgā +16 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Lielvārdes florbolisti ar vēl vienu sagrāvi noslēdz dalību Eiropas Čempionu kausa turnīrā

Latvijas florbola vicečempioni Lielvārde piektdien cieta pārliecinošu neveiksmi arī Somijā notiekošā Eiropas Čempionu kausa otrajā spēlē, tādējādi noslēdzot dalību sacensībās.

A apakšgrupas otrajā spēlē Latvijas klubs ar rezultātu 3:11 (1:7, 1:1, 1:3) zaudēja Somijas čempionvienībai Seinejoki Peliveljet.

Cīņas liktenis tika izšķirts jau pirmajā trešdaļā, kad pirmo trīs minūšu laikā Somijas komandas pārstāvji panāca 3:0 savā labā. Lai arī Mikus Valpēters spēja vienus vārtus atgūt, līdz trešdaļas beigām Peliveljet panāca graujošo 7:1 savā labā.

Pēc pirmās trešdaļas cīņa par uzvaru vairs nenorisinājās. Lielvārdes rindās otrajā trešdaļā izcēlās Sandris Virsnītis, kurš panāca rezultātu 2:8, bet trešās trešdaļas ievadā Peliveljet pamanījās raidīt bumbiņu savos vārtos, rezultātam uz to brīdi kļūstot 3:8.

Pirms tam pirmajā turnīra spēlē Lielvārde trešdien ar 2:10 kapitulēja Šveices spēcīgākajai komandai Alligator Malans. Savukārt Peliveljet un Alligator Malans savstarpējā cīņā ceturtdien pārāki ar 6:3 bija somi.

Līdz ar to A apakšgrupā ar sešiem punktiem triumfēja Peliveljet komanda, Alligator Malans iekrāja trīs punktus, bet Lielvārde pie punktiem netika un palika trešajā vietā.

Pusfinālā iekļuva apakšgrupas divas spēcīgākās komandas, bet trešajai vietai turnīrs ir noslēdzies.

Kā ziņots, Lielvārde Eiropas Čempionu kausam kvalificējās pirms gada, kad dramatiski triumfēja EuroFloorball turnīrā.

Šī gada EuroFloorball turnīrs risināsies nākamnedēļ, un tajā Latviju pārstāvēs valsts čempioni vīru konkurencē Cēsu Lekrings, kā arī dāmu vicečempiones Kocēnu Rubene. Arī šogad vīru un dāmu turnīros komandas cīnīsies par ceļazīmēm uz 2014.gada Eiropas Čempionu kausu.

Pērn Eiropas Čempionu kausā RTU/Inspecta un RSU komandas zaudēja abās apakšgrupas spēlēs un neiekļuva pusfinālā.

Eiropas Čempionu kausā vīriešu un sieviešu konkurencē spēlē četru lielo florbola nāciju - Somijas, Zviedrijas, Čehijas un Šveices - čempionvienības, kā arī vēl pa vienai komandai no organizatoru valsts, kas šogad ir Somija. Savukārt sestā komanda gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē tika noteikta iepriekšējā gada EuroFloorball turnīrā.

Tikmēr EuroFloorball turnīrā sacenšas Eiropas florbola "mazo" valstu spēcīgākās komandas.

Vītoliņš: Šī bija mūsu labākā spēle turnīrā

Pret Slovākijas izlasi parādītais sniegums bijis labākais, kādu šajā turnīrā Latvijas hokejisti ir demonstrējuši, pēc uzvaras pasaules čempionāta mačā sarunā ar žurnālistiem sacīja valstsvienīb...