Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Zaudējums arī pret Franciju

Latvijas basketbolisti otrdien līdzīgā cīņā ar 51:60 piekāpās Francijas izlasei. Francūžiem šis bija otrais panākums pēc kārtas un garantēta vieta otrās kārtas turnīrā, bet Latvijas izlase piedzīvoja otro zaudējumu un trešdien izšķirošā spēlē tiksies ar Vācijas basketbolistiem.

Pirmie grozu guva Latvijas izlase, taču tūliņ vadībā izvirzījās Francijas basketbolisti. Latvijas izlase teicami cīnījās aizsardzībā, taču uzbrukumā uzrādīja katastrofāli zemu precizitāti metienos. Mazrezultatīvajā spēlē otrajā puslaikā Latvijas basketbolisti pamazām uzlaboja uzbrukuma noslēguma fāzi, guva septiņus punktus pēc kārtas un neilgi pirms puslaika beigām izvirzījās vadībā ar 21:15.

Pirmajā puslaikā rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlases rindās bija Kaspars Kambala, kurš guva 12 no komandas 21 punkta.

Otro puslaiku Latvijas izlase iesāka krietni veiksmīgāk. Komanda lieliski cīnījās aizsardzībā, zem groza saimniekoja Andris Biedriņš, bet uzbrukumā izdevās būs krietni precīzākiem nekā spēles pirmajā pusē. Vienubrīd Latvijas izlase ieguva pat desmit punktu pārsvaru (33:23). Taču tad Latvijas basketbolisti pieļāva vairākas muļķīgas kļūdas uzbrukumā (divreiz īsā laikā izcēlās Šķēle - noskrēja, kā arī nopelnīja piezīmi uzbrukumā). Francijas izlase trīs reizes realizēja tālmetienus situācijās, kad spēlētāji bija atstāti bez uzmanības. Pirms pēdējās ceturtdaļas Latvijas izlase nonāca iedzinēju lomā ar 37:41.