Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +15 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Tallinā nodrošina Rīgas finālu

Rīgas zeļļi izšķirošajā pusfināla spēlē pārspēj Tallinas Kalev/Cramo.

Pretinieku laukumā atspēlējot 18 punktu deficītu, Rīgas zeļļi Latvijas – Igaunijas basketbola līgas pusfināla izšķirošajā spēlē ar 78:71 pārspēja Kalev/Cramo un kluba otrajā sezonā sasniedza šī turnīra finālu. Pirmo reizi kopš apvienotās līgas atklāšanas sezonas 2019. gadā finālā sacentīsies divas Latvijas komandas, jo pretiniekus – Zeļļus – svētdien Xiaomi arēnā paredzētajā titulcīņā jau gaida VEF Rīga. Savukārt Kalev/Cramo piektdien gaida viesos Ogres basketbolistus uz spēli par bronzas godalgām.  

Aizpērn dibinātais Zeļļu klubs savā pirmajā sezonā abās spēlēs piekāpās Kalev/ Cramo, taču šosezon spēra soli uz priekšu un vispirms Igaunijas basketbola flagmani pārspēja novembra beigās tobrīd vēl Arēnā Rīga notikušajā pamatturnīra spēlē un tad arī pusfināla otrajā mačā Sporta namā Daugava. Lai sasniegtu finālu, otrdien bija nepieciešama pirmā uzvara arī Igaunijas galvaspilsētā, kur pirmā puslaika beigās tallinieši ar 11 punktu izrāvienu ieguva 18 punktu pārsvaru. Ne pirmo reizi Jura Umbraško vadītā komanda parādīja raksturu, jo arī izšķirošajā ceturtdaļfināla spēlē pret Tartu Ulikool komandu rīdziniekiem ceturtajā periodā bija septiņu punktu deficīts un tikai pēdējā pusotrā minūtē izdevās pārņemt vadību. 

Tallinā lauzt spēles gaitu izdevās ar agresīvu aizsardzību un ātrām pārejām uzbrukumā. Mājinieki trešajā un ceturtajā ceturtdaļā spēja gūt tikai pa desmit punktiem katrā, turklāt ļoti neveiksmīgi uzbruka Kalev/Cramo līderis un Igaunijas basketbola uzlecošā zvaigzne Stefans Vākss, kurš trāpīja tikai vienu no septiņiem tālmetieniem. Zeļļu pakaļdzīšanos spārnoja centra uzbrucēja Kriša Helmaņa sniegums ne tikai aizsardzībā, bet arī uzbrukumā, bet izšķirošajā brīdī līdera lomu uzņēmās Dāvids Vīksne. Siguldietis deviņus no saviem 11 punktiem guva tieši pēdējā ceturksnī, tostarp realizējot sarežģītu tālmetienu brīdī, kad komandas vēl atradās cieši līdzās. 

Pērn Zeļļi Latvijas – Igaunijas līgā izstājās ceturtdaļfinālā, kur piekāpās VEF Rīga. Šosezon abas galvaspilsētas komandas satiksies cīņā par titulu. 


Basketbols. Latvijas – Igaunijas līga, pusfināls

Kalev/Cramo – Rīgas zeļļi 71:78 (24:21, 51:37, 61:57), sērijā ar 2-1 uzvar Zeļļi

Kalev: Kaukiainens 18, Vākss 12, Hermets 12, Tapē 11, Kurbass 3; Dorbeks 6, Toms 5, Kūba 4, Miška

Zeļļi: Helmanis 17, Fords 12, Skuja 10, Pinete 8, Raimo 7; Vīksne 11, Bērziņš 9, Lācis 2, Freimanis 2, Vītols

 

11.IV 19.00 par 3. vietu: Kalev/Cramo – Ogre

13.IV 17.00 fināls: VEF Rīga – Rīgas zeļļ

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi