Rīgā +20 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Spānijas basketbolisti pirmie iekļūst Eiropas čempionāta pusfinālā

Par Eiropas basketbola čempionāta pirmajiem pusfinālistiem trešdien kļuvuši pašreizējie čempionu titula īpašnieki Spānijas valstsvienības basketbolisti, kuri ceturtdaļfinālā Kauņā ar 86:64 (35:31) uzvarēja Slovēnijas izlasi. Spāņu pretinieki pusfinālā kļūs zināmi trešdien vakarā pēc Maķedonijas un Lietuvas izlašu spēles.

Zaudējuši trijās no pēdējām četrām spēlēm un nebūdami favorīti, Slovēnijas basketbolisti maču iesāka ļoti apņēmīgi - guva pirmos četrus punktus un vēlāk panāca 11:4 pārsvaru. Vienubrīd starpība gan saruka līdz diviem punktiem, taču pirmo ceturtdaļu slovēņi pabeidza ar 23:16.Toties otrajā ceturtdaļā jau sāka izteikties Spānijas izlases pārsvars. Daudz un visai precīzi izpildot soda metienus, viņi 15.minūtē beidzot pārņēma vadību (27:25) un lielajā pārtraukumā devās ar četru punktu handikapu.Spēles likteni Eiropas čempioni praktiski izšķīra otrā puslaika pirmajās sešās minūtēs, kad kļuva gluži neapturami uzbrukumā, šo posmu nospēlēja 22:4 un panāca 57:35 savā labā.Spānijas komandas labā Huans Karloss Navarro guva 26 punktus, realizējot 11 no 16 metieniem no spēles. Pau Gasolam 19 punkti  un 16 atlēkušas bumbas. Slovēnijas izlases rindās rezultatīvākais bija Gorans Dragičs (14 p.).Viens no Spānijas - Slovēnijas mača tiesnešiem bija Latvijas soģis Oļega Latiševs.Kā zināms, Eiropas čempionāta pirmo divu vietu ieguvēji arī nodrošinās ceļazīmes uz Londonas olimpiskajām spēlēm, bet 3.-6.vietu ieguvēji - tiesības nākamgad piedalīties olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.