Trešdiena, 3. jūlijs
Verita, Everita, Benita, Emerita

Spānijas basketbolisti ar grūtībām uzvar Maķedoniju Eiropas čempionāta pusfinālā

Pašreizējie Eiropas čempioni Spānijas basketbolisti iekļuvuši Lietuvā notiekošā turnīra finālā. Piektdien pusfinālā viņi, Huanam Karlosam Navarro gūstot 35 punktus, ne bez pūlēm pārspēja Maķedonijas izlasi - 92:80 (43:44). Līdz ar iekļūšanu finālā spāņu basketbolisti arī izcīnījuši ceļazīmi uz Londonas olimpiskajām spēlēm.

Viņu pretinieki svētdien paredzētajā finālā kļūs zināmi vēlu vakarā Krievijas un Francijas izlašu spēlē.Pirmā puslaika lielāko daļu vadībā bija Spānijas basketbolisti, taču viņu pārsvars nepārsniedza astoņus punktus (28:20). Vēl vairāk - otrās ceturtdaļas beigās pēc vairākiem precīziem Vlado Ilijevska metieniem Maķedonijas izlase pārņēma vadību un pārtraukumā devās ar viena punkta pārsvaru.Trešajā ceturtdaļā atsākās aizraujoša un rezultatīva cīņa punkts punktā, un tikai pašās perioda beigās divi Navarro trīspunktnieki pēc kārtas ļāva spāņiem atjaunot vērā ņemamu starpību (71:62). To viņi saglabāja arī spēles pēdējās 10 minūtēs.Uzvarētāju rindās Pau Gasols savāca 22 punktus un 17 atlēkušās bumbas. Bo Makalebs pretiniekiem guva 25 punktus.

Spāņu uzvara arī nozīmē, ka viņi garantējuši medaļas sešos no pēdējiem septiņiem Eiropas čempionātu finālturnīriem.