Rīgā +17 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Smaga sagrāve pret Maķedoniju

Latvijas basketbola valstsvienība ceturtdien Ankarā (Turcija) piedzīvoja smagu zaudējumu spēlē Efes Pilsen turnīrā. Otrās kārtas spēlē Latvijas basketbolisti ar 74:95 (35:48) kapitulēja Maķedonijai.

Latvijas izlases sākumsastāvs: Kristaps Valters, Aigars Vītols, Kristaps Janičenoks, Kaspars Bērziņš un Andris Biedriņš.

Mūsu basketbolistiem spēle iesākās ļoti neveiksmīgi. Pusotras minūtes laikā latvieši nonāca zaudētājos ar 0:8, pēc brīža maķedonieši pagarināja savu izrāvienu līdz 10:0. Savus brīvos metienus no groza apakšas nerealizēja ne Valters, ne Bērziņš un Vītols, Janičenoks aizmeta garām abus tālmetienus, bet Biedriņš netrāpīja nevienu no diviem soda metieniem. Tikai ceturtās minūtes vidū Biedriņš ar bumbas triecienu grozā no augšas guva pirmos punktus Latvijai.

Kad laukumā iznāca Kaspars Kambala, saasinājās cīņa zem groziem un Latvijas izlasei izdevās pietuvoties pretiniekiem līdz 9:12. Ernesta Kalves nopelnītā nesportiskā piezīme un pāris neprecizitātes abās laukuma pusēs Latvijas izlasi noveda pie straujas punktu starpības pieauguma (12:22, ceturtdaļa beidzās ar 15:28).

Spēles turpinājumā Latvijas izlase nespēja pārvarēt neprecizitātes metienos (līdz 15.minūtei bija realizēti tikai četri no 13 divpunktu metieniem, pieci no desmit soda metieniem). Vēl viens būtisks iemesls - kolektīvās mērķtiecības trūkums, tāpēc uzbrukumus mēģināja iesākt katrs par sevi. Drīz vien maķedonieši panāca jau 21 punkta pārsvaru (44:33). Puslaika beigu daļā izdevās mazliet saņemties un sadeldēt rezultāta starpību līdz 13 punktiem (35:48).

Pēc atpūtas Latvijas izlases galvenajam trenerim Ķēstutim Kemzūram tā arī neizdevās atrast risinājumu komandas sapurināšanai un spēles uzlabošanai. Spēles 23.minūtē maķedonieši sasniedza lielāko pārsvaru spēlē (59:36), izmantojot galveno vājuma punktu Latvijas izlases spēlē - nesaskaņotību kā uzbrukumā, tā aizsardzībā. Galarezultātā piedzīvots smags zaudējums ar 74:95.

Turnīra pirmajā spēlē Latvijas izlase pēdējā sekundē guva uzvaras grozu cīņā ar Lielbritāniju (86:84). Piektdien šajā grupā izšķirošu spēli aizvadīs Lielbritānija un Maķedonija.