Rīgā +18 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Serbijas basketbolisti uzvar Itāliju Eiropas čempionāta B grupas pirmajā spēlē

Eiropas čempionāta B apakšgrupas pirmajā spēlē Latvijas valstsvienības nākamie pretinieki Serbijas basketbolisti trešdien Šauļos ar 80:68 (35:29) pārspēja Itālijas izlasi.Mača sākumā itālieši izvirzījās vadībā 7:0 un galvenokārt uz krietni augstākas precizitātes rēķina līdz 12.minūtei saglabāja 6 – 8 punktu pārsvaru.

Tad īss spurts izdevās Eiropas vicečempioniem Serbijas basketbolistiem, otrās ceturtdaļas vidū viņi izvirzījās vadībā (23:22) un pirmo puslaiku pabeidza ar plus seši.Otrā puslaika sākumā Dušana Ivkoviča trenētās serbu komandas ofensīva turpinājās – izrāviens 14:1, un jau 49:32 viņu labā. Toties trešās ceturtdaļas vidū Itālijas basketbolistiem izdevās mainīt cīņas gaitu un diezgan strauji starpību sadeldēt līdz 57:53.Mača pēdējā posmā iniciatīvu atkal pārņēma serbi. Uz viņu 14 gūtajiem punktiem sāncenši spēja atbildēt tikai ar diviem – 71:55. Atlikušajā laikā būtiskas svārstības rezultāta starpībā vairs netika fiksētas.Uzvarētāju labā Milošs Teodosičs un Milenko Tepičs guva pa 15 punktiem, Milans Mačvans 14. Zaudētaju labā pusi punktu divatā guva Andrea Barnjani (22) un Danilo Galinari (15).Latvijas valstsvienība Eiropas čempionāta pirmo spēli pret Franciju sāks plkst.17.45. Vakara spēlē tiksies Vācija un Izraēla.

Pirmajās spēlēs pārējās grupās Eiropas čempioni spāņi ar pūlēm uzvarēja Polijas izlasi 83:78 (44:31), Gruzija pārliecinoši pieveica Beļģiju 81:59 (37:24), bet Melnkalne papildaikā ar 70:65 (30:25, 61:61) pārspēja Maķedoniju.