Porziņģis atgriežas un ar 19 punktiem palīdz Mavericks izcīnīt uzvaru

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģs trešdien atgriezās laukumā pēc septiņu spēļu izlaišanas un ar 19 gūtiem punktiem palīdzēja Dalasas "Mavericks" komandai svinēt uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē.

Dalasieši savā laukumā ar rezultātu 125:107 (32:30, 45:28, 34:22, 14:27) uzveica Ņūorleānas "Pelicans".

Porziņģis bija savainojis labās kājas ceļgalu un šīs traumas dēļ izlaida septiņus mačus pēc kārtas. Trešdien liepājnieks atgriezās laukumā, pirmajās trīs ceturtdaļās nospēlējot 21 minūti un 56 sekundes, kuru laikā realizēja piecus no deviņiem divpunktu metieniem, divus no pieciem tālmetieniem un visus trīs soda metienus.

Vairāk nekā pusi no iespētā jeb 12 punktus viņš guva pirmajā ceturtdaļā, bet spēles pirmajās 24 minūtēs viņš guva 17 punktus.

Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu bumbu un trīsreiz pārkāpa noteikumus. "Mavericks" ar viņu laukumā ielaida par vienu punktu vairāk nekā iemeta. Porziņģim bija ierobežots spēles laiks un viņš laukumu atstāja trešajā ceturtdaļā, pirms tam pēc bumbas uzmešanas gaisā saņemot tehnisko piezīmi.

Uzvarētājiem Luka Dončičs izcēlās ar 33 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm, bet Timam Hārdevejam junioram bija 27 punkti.

"Pelicans" vienībā septiņiem basketbolistiem bija divciparu skaitļi gūtajos punktos, bet rezultatīvākie ar 15 punktiem bija Ēriks Bledso un Džeksons Heiess, kamēr 12 punktus guva un desmit bumbas zem groziem izcīnīja Porziņģa draugs un kādreizējais komandas biedrs Villijs Ernangomess.

Ņūorleānas komandai gan nevarēja palīdzēt abi vadošie spēlētāji Zaions Viljamsons un Brendons Ingrems.

"Mavericks" ar 41 uzvaru 70 spēlēs Rietumu konferencē ieņem sesto vietu, bet tāda pati bilance ir piektajā pozīcijā esošajai Portlendas "Trail Blazers", kamēr par divu uzvaru tiesu atpaliek Losandželosas "Lakers". Līdz regulārā čempionāta beigām palikušas divas spēles un dalasiešiem piektdienas mačā ar Toronto "Raptors" ir labas izredzes nodrošināt vietu izslēgšanas turnīrā.

"Pelicans" ar 31 panākumu 70 dueļos ir Rietumu konferences 12.pozīcijā un pēc diviem mačiem noslēgs sezonu.

NBA pamatturnīrā komandas aizvadīs 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.